REKLAMA

Ratownicy chodzą pieszo

foto ilustracyjne: pixabay.com

Nie mogą dojechać karetki ani wozy strażackie. Bywało tak, że służby ratunkowe musiały do miejsca zdarzenia docierać pieszo. Dziś działkowcy mówią dość i chcą remontu drogi.

A chodzi o szutrówkę, która jest dojazdem do ogródków działkowych „Zielona Dolina” w dzielnicy Słupiec. - Jedyny dojazd do tego sektora jest od strony drogi Słupiec Dolina – Dzikowiec i zdarzały się przypadki, że na wezwanie działkowców straż pożarna i karetki pogotowia ratunkowego nie mogły dojechać, ponieważ jest to droga polna, nieutwardzona i samochody zawieszały się podwoziem o koleiny – grzmi Jerzy Pulit, radny miejski. - Właścicielami działek są tu osoby starsze, które w każdej chwili mogą potrzebować pomocy, a były już takie przypadki, jak twierdzą działkowcy, że ratownicy medyczni oraz strażacy musieli pokonać ten problematyczny odcinek drogi pieszo – przypomina radny.

Nie ma firmy, nie ma remontu

Droga ta jest oficjalnie drogą szutrową, transportu rolnego o nieutwardzonej powierzchni. Kiliński chciał ją tymczasowo naprawić przy wykorzystaniu firmy, z którą władze miasta miały podpisaną umowę na tego typu naprawy dróg. Ale umowa wygasła, bo zmarł właściciel firmy pan Kozina. - Teraz trwają czynności, które mają na celu zawarcie umowy z nowym wykonawcą - zapewnia burmistrz Kiliński. Jak zapewnia, kompleksowy remont zostanie umieszczony w propozycjach do przyszłorocznego budżetu. Jednak, czy droga faktycznie zostanie wyremontowana będzie zależało od tego, czy radni na remont się zgodzą.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ratownicy chodzą pieszo

Fot. Zbigniew Waluś

Szpital w Kłodzku ma dostać od starostwa powiatowego prawie 3 miliony złotych na pokrycie strat związane z jego funkcjonowaniem.

Fot. FB/Maciej Awiżeń

Starosta Maciej Awiżeń: wojewoda zadziałał i obecnie nawet 4 karetki WOT zbierają zaległe wymazy z terenu powiatu

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×