REKLAMA

Rósł przy drodze

Pan Łukasz ze swoim grzybem

Waży prawie kilo. Jest zdrowy i sprawił wielką radość Panu Łukaszowi, który go znalazł. Mowa o prawdziwku ze Ścinawki Dolnej.

Łukasza Paździorko, tak bardzo ucieszyło znalezisko, że postanowił się nim pochwalić nam i naszym czytelnikom. Na przesłanym do nas zdjęciu widzimy jak Pan Łukasz z dumą dzierży w dłoni ważącego prawie kilo, zdrowego prawdziwka - Jest to pierwszy taki okaz w tym roku i pierwszy tak duży znaleziony przez męża. Poszliśmy na spacer, u nas w Ścinawce Dolnej i znaleźliśmy go przy drodze. Kilka lat temu podobnego znalazła córka - opowiada nam Pani Marlena. Zarówno Pani Marlena, jak i Pan Łukasz uwielbiają zbierać grzyby. - Jak tylko zaczyna się sezon to idziemy. Zawsze są, jak ktoś wie gdzie iść - przekonuje Pani Marlena. Właśnie. Jak zaczyna się sezon, który zwykle rozpoczyna się we wrześniu. - Nie wiem dlaczego w tym roku pojawiły się już grzyby. Nie umiem nic na ten temat powiedzieć. Ja się jeszcze z grzybami w tym roku nie spotkałem. A sezon na grzyby? To wrzesień - mówi nam Jan Lenart z Nadleśnictwa Jugów. Do września jeszcze daleko, a w miejscowych lasach już zaczynają pojawiać się grzyby. Zaś na portalach społecznościowych jak Facebook, co niektórzy już z końcem maja prezentowali zdjęcia swoich tegorocznych zbiorów. Czekamy na zdjęciach Waszych grzybów.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rósł przy drodze

foto: dolny-slask.org.pl

Burmistrz Radkowa, Jan Bednarczyk żąda wyjaśnień od spółki Regnars, właściciela kopalni melafiru w Tłumaczowie.

foto: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowej Rudzie

Było boisko, będzie teren rekreacyjny. Sprawdzamy, gdzie teraz młodzież z os. XXX-lecia w dzielnicy Słupiec będzie mogła pokopać w piłkę.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×