REKLAMA

Rekonstrukcja Powstania Warszawskiego

01 października 2017 roku na noworudzkim rynku odbędzie się rekonstrukcja Powstania Warszawskiego

Jak informują Noworudzcy Patrioci w niedzielne popołudnie zostanie odtworzony przebieg walk na Czerniakowie. Żywą lekcje historii uświetni obecność gości specjalnych a w szczególności uczestników Powstania Warszawskiego. Od południa będzie można wysłuchać powstańczych opowiadań oraz zadawać pytania naszym bohaterom. Noworudzka młodzież będzie miała okazję dzień wcześniej wziąć udział w budowie powstańczej barykady. Każdy będzie mógł dołożyć wykonaną przez siebie część barykady w postaci płyt chodnikowych i innych elementów. W rekonstrukcji wystąpi ponad 70 rekonstruktorów oraz oryginalny niemiecki sprzęt wojskowy. Specjalnie na tą okoliczność zostanie sprowadzony czołg PzKpfw Pz-38, samochód pancerny SdKfz 222, armata przeciwpancerna Panzerabwehrkanone 40 oraz wojskowa ciężarówka Steyr. Rekonstrukcja jest jednym z elementów projektu “Warszawa 44”. Ewentualne pytania prosimy kierować przez profil.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Rekonstrukcja Powstania Warszawskiego

Obrazek użytkownika Beata
  • Beata
  • 02-10-2017

Byłam widziałam... jestem zachwycona pokazem, było bardzo autentyczny pouczający ukazujący cały tragizm tych strasznych czasów ... bardzo wzruszający łzy płynęły po policzkach osób które to przeżyły widziały a także z naszych osób które to zobaczyły po raz pierwszych ... mnie osobiście bardzo wzruszył widok Bohatera który brał udział w Powstaniu Warszawskim... człowiek który mimo swoich lat nie siedział tylko przez całą inscenizaję stał na baczność ... wielki szacunek dla tej osoby tym ludziom powinniśmy z całego serca dziękować że możemy żyć w wolnych czasach w których nie musimy się martwić o nic ... ponieważ jeżeli ktoś wczoraj oglądał tą inscenizację miał okazję zobaczyć i usłyszeć jak wyglądało życie w czasach okrutnych ...

Podpalał wiaty przystankowe oraz pojemniki na śmieci. Został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 90 miesięcy. O tym, jaki ostatecznie los go spotka zdecyduje sąd.

 

Wiele tygodni poczekamy, aby Noworudzkie Usługi Komunalne opróżniły nasze przydomowe szambo. Dlaczego tak długo?
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×