REKLAMA

Mają czas do maja

Mamy marzec. Za trzy miesiące noworudzki basen ma być gotowy. Czy tak się stanie, czas niebawem pokaże.

Wykonawca tej najważniejszej dla mieszkańców inwestycji, czyli Michał Malik zapewnia, że basen zostanie oddany w kolejnym już wyznaczonym terminie, a ten minie 31 maja. Wszyscy z niecierpliwością śledzą postęp prac. Sprawą interesują się też radni miejscy, którzy pytają o trwające prace i o to czy termin nie jest zagrożony. Pytania się pojawiają, bo - Dziś prace prowadzone są głównie wewnątrz budynku. Wykonawca ma przedstawić aktualny harmonogram z uwzględnieniem panujących warunków. Jeżeli nie spotkają nas nieprzewidziane warunki to ten termin jest do zachowania. Jak będzie robiony teren wokół basenu to te roboty będą bardziej widoczne - zapewnia Agnieszka Żołnierczyk z wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. My zapytaliśmy burmistrza, Tomasza Kilińskiego jak jego okiem wygląda dziś realizacja inwestycji. - To nie deklaracja wykonawcy. To umowa. Termin zakończenia inwestycji wynika z umowy. Spotkania z wykonawcą odbywają się na bieżąco i coraz częściej. M.in. w tym tygodniu również się spotkamy - zapewnia Kiliński. - Na bieżąco monitorujemy i rozwiązujemy problemy, które się pojawiają - dodaje burmistrz. Pytamy też burmistrza, czy w przypadku kolejnej zmiany terminu miasto zacznie naliczać wykonawcy kary umowne? - Nigdy nie wyprzedzam zdarzeń - komentuje krótko Kiliński. Zapłaty kar przez wykonawcę żądają mieszkańcy, którzy przypominają, że pierwotny termin realizacji inwestycji został wyznaczony do 15 lipca ubiegłego roku. 11 lipca przesunięto termin na 30 września, a jeszcze później do końca roku.

Czas do czerwca

Władze miasta na budowę basenu pozyskały 6 milionów złotych dofinansowania. Do kiedy wykonawca musi się wyrobić, aby miasto nie musiało zwracać kasy pozyskanej z Funduszy Europejskich? Jak poinformowali nas pracownicy Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej, władze Nowej Rudy złożyły aneks do umowy o dofinansowanie i zgodnie z nim termin realizacji projektu został wydłużony z 31 grudnia 2019 r. do 30 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Mają czas do maja

Obrazek użytkownika Felek
  • Felek
  • 21-03-2020

Na 100% nie Nie nie...!!!
Obrazek użytkownika Felek
  • Felek
  • 21-03-2020

Na 100% nie Nie nie...!!!
Obrazek użytkownika Adam
  • Adam
  • 22-03-2020

Spokojnie układziki Noworudzkie nie pozwolą skrzywdzić karą swojego człowieka:) Więc zapamiętajcie naiwniacy że żadnej kary nie będzie,nawet jak basen będzie gotowy na grudzień:) A teraz pomyślcie to Wy od lat wspieracie ten układ będąc przy urnach.
Obrazek użytkownika Michael
  • Michael
  • 23-03-2020

Co za polityka z tym basenem ?Śmiech na sali kto twierdzi, że do maja będzie zrobiony - być może ale 2021 r. Powiem jedno banda kłamczucha i tyle. Ale społeczeństwo w N.R. też nie lepsze ...

foto: użyczone

Spieniona woda Włodzicy zaniepokoiła mieszkańców. Zrobili zdjęcia i poprosili nas o wyjaśnienie sprawy. Winnymi okazali się być strażacy, którzy testowali sprzęt i którzy dziś zapewniają, że do skażenia wody na pewno nie doszło.

Ten program w porywach ogląda prawie 4 mln widzów. Trzeci jego sezon powstanie w naszym uzdrowisku. Koronawirus nie pokrzyżuje tych planów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×