REKLAMA

Reżim a kobiece piękno

foto: pixabay.com

18 maja otworzyły się m.in. salony fryzjerskie, mogła wrócić też część branży beauty. Niestety wizyty w tego typu miejscach długo nie będą takie jak przed pandemią. Choć mamy zaostrzony reżim sanitarny, nie oznacza to, że kobiety muszą rezygnować ze swoich ulubionych zabiegów.

Epidemia koronawirusa wymusiła czasowe zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Ponad dwumiesięczny przestój odbił się nie tylko na ich właścicielach, ale też klientach, a właściwie klientkach, które spragnione zabiegów upiększających wyczekiwały ogłoszenia daty odmrożenia branży beauty. Stało się to w poniedziałek, 18 maja. My sprawdzamy, czy są miejsca, których na razie panie nie powinny odwiedzać? - Jeżeli będzie przestrzegany reżim sanitarny zgodny z obowiązującymi przepisami i wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego nie ma podstaw do odradzania korzystania z usług w gabinetach odnowy biologicznej, tatuażu, gabinetach kosmetycznych czy fryzjerskich – zapewnia Marta Koczwara z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kłodzku.

Reżim zostanie?

Niestety Marta Koczwara nie ma też optymistycznych informacji dotyczących szybkiego zniesienia narzuconego reżimu sanitarnego. - Reżimy sanitarne już z nami pozostaną w celu zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego dla osób korzystających z usług jak i prowadzących usługi – uważa Koczwara. Czy nowe reżimy sanitarne, które dotknęły fryzjerów, kosmetyczki i całą branżę beauty będą wiązały się z częstszymi kontrolami pracowników sanepidu? - Częstotliwość kontroli tej grupy obiektów tj. zakładów kosmetycznych, fryzjerskich, odnowy biologicznej, tatuażu była i jest wysoka z uwagi na niebezpieczeństwo zagrożenia zdrowia klientów, którzy korzystają z tych usług. Chodzi m.in. o szerzenie się chorób zakaźnych takich, jak wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW B), wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C) oraz wirusa HIV – przypomina Marta Koczwara. W ostatnim, czwartym etapie odmrożenia gospodarki otwarte zostaną solaria i tu jak mówią pracownicy kłodzkiego sanepidu reżim sanitarny będzie musiał być wzmożony.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Reżim a kobiece piękno

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×