REKLAMA

Nasze zabytki do remontu

foto: pixabay.com

Jest kasa z Ministerstwa Kultury. Będą remonty w wambierzyckiej bazylice i w zamku Sarny w Ścinawce Gr.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotację na ratowanie i ochronę zabytków. Tym razem ministerialne pieniądze popłyną do gminy Radków. Dotację otrzymały dwa zabytki z terenu gminy. 540 tys. zł dostanie wambierzycka Bazylika na kontynuację remontu elewacji. Z kolei 570 tys. zł minister przyznał XVI-wiecznemu Zamkowi Sarny w Ścinawce Gr. na pokrycie dachu zamku specjalnym łupkiem.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nasze zabytki do remontu

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×