REKLAMA

Wyścigi miniaturek

W hali sportowej w Ścinawce Średniej zainaugurowano drugi sezon Polskiej Ligi Modeli Samochodów RC

Zmagania w nowym sezonie rozpoczęło 43 zawodników startujących w czterech klasach (STOCK 13.5, MODIFIED, FORMUŁĄ 21.5 oraz E-14 RALLY). Niestety z powodu choroby kilku zawodników nie wystartowała klasa HOBBY.

Najliczniejsza klasa - STOCK 13.5 (20 zawodników) była najbardziej emocjonująca od pierwszej eliminacji do ostatniego finału. O kolejności w finałach decydowały setne części sekundy. Niestety wielkim pechowcem jazd finałowych był zawodnik z Czech - Simon Horak, który został pokonany przez awarie techniczne modelu.

Sytuację skrzętnie wykorzysał Martin Korinek (Czechy) wygrywając rywalizację w tej klasie. Za jego plecami bój o drugie miejsce stoczyli Tomasz Kilian i Marek Kusiakiewicz. Wiekszą odpornością i równiejszą jazdą wykazał się Marek i to on mógł się cieszyć z drugiego miejsca.

Klasa MODIEFIED to popis Mistrza Czech Mateja Sulca i walka o 2-3 miejsc pomiędzy Jarkiem Siwkiem (Mistrza Świata Juniorów do lat 19-tu), a Kubą Michalskim. Jak się okazała po ostatnim finale, nawet na Mistrza Świata można znaleźć sposób i tak jak Kuba, rozstrzygnąć walkę o drugie miejsce na swoją korzyść.

Klasa Formuła to popis Simona Horaka - trzy finały i trzy wygrane. Na drugą lokatę mieli chrapkę Mariusz Zachacz i Tomasz Szymański, a starał sie im popsuć szyki Przemek Cygan. Ostatecznie Przemka pokonała choroba, a z drugiego miejsca cieszył się Mariusz Zachacz. Najwiekszym przegranym w tej klasie był Marek Kusiakieiewicz, którego model raz po raz odmawiał poprawnej jazdy (utrata przyczepności przednich kół w zakrętach).

Klasę E-14 Rally zdominował Ireneusz Działkowski (wygrane wszystkie biegi finałowe) przed Dariuszem Rząsą i Przemkiem Winnikiem.

Warto wspomnieć o atrakcjach przygotowanych dla zawodników przez Martina Korinka i firmę XRAY. Każdy zawodnik startujący w klasach XRS (STOCK 13.5, MODIFIED oraz FORMUŁA 21.5) otrzymał koszulkę sponsora oraz komplet naklejek XRS POLAND i ściereczkę firmy HUDY do czyszczenia modelu.

Po ceremonii rozdania dyplomów, zawodników czekała jeszcze jedna niepodzianka - tombola. Jednak nie losowano nagród. Zawodnicy musieli odszukać w holu hali sportowej ukryte 6 przedmiotów modelarskich (klucze imbusowe, oleje, pit mat). Zabawy było sporo, a w naszej galerii znajdziecie kilka zdjęc z szaleńczych poszukiwań nagród.

Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejną rundę PLMS RC i XRS POLAND  21 października br. do Ścinawki Średniej.

 

rcauto.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyścigi miniaturek

Podpalał wiaty przystankowe oraz pojemniki na śmieci. Został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 90 miesięcy. O tym, jaki ostatecznie los go spotka zdecyduje sąd.

 

Wiele tygodni poczekamy, aby Noworudzkie Usługi Komunalne opróżniły nasze przydomowe szambo. Dlaczego tak długo?
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×