REKLAMA

Antoni Muracki - poezja i muzyka

W czwartek 18 grudnia, odbyła się już ostatnia w tym roku impreza artystyczna w naszej bibliotece. Ze swoim recitalem wystąpił ANTONI MURACKI, warszawski pieśniarz, poeta i kompozytor. Na spotkaniu, autor zaprezentował oprócz swoich utworów również pieśni czeskiego barda Jaromira Nohavicy, którego jest też tłumaczem. Mini-recital złożony był z wzruszających, nastrojowych, czasami wzbudzających uśmiech utworów. Po spotkaniu autor rozdawał autografy, można było kupić autorską płytę i tomik.W swoim dorobku Antoni Muracki ma trzy autorskie płyty „Po drugiej stronie”, „Świat do składania” i „Za blisko stoisz” oraz dwie płyty - studyjną i koncertową” - „Świat według Nohavicy”. Muracki jako poeta zadebiutował na łamach Życia Literackiego w 1975 r., publikując w nim swoje trzy wiersze. W 1981 jako artysta sceniczny związany z kabaretem Nowy Świat rozpoczął swoją przygodę festiwalową. Pod koniec lat 90-tych autor poznał Nohawicę i tak zaczął się kolejny etap w jego twórczości. Przyjaźń i fascynacja Czechem spowodowała, że stał się jego popularyzatorem w naszym kraju. Antoni Muracki prowadzi autorski program muzyczno-kabaretowy Salonik z Kulturą w Białołęckim Ośrodku Kultury, do którego autor zaprasza różne znakomitości muzyczne.
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Antoni Muracki - poezja i muzyka

foto: UMiG Radków

Burmistrz Bednarczyk złożył wniosek do władz powiatu o przekazanie gminie drogi Wambierzyce-Raszków, aby sam mógł zdobyć kasę na jej wyremontowanie.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Trwają lub zmierzają ku końcowi remonty w 30 budynkach, którymi zarządza Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×