REKLAMA

Walka o śmieci

Podwyżki były. Mieszkańcy płacą, ale też oczekują. Tym razem uwagi do obioru śmieci mają mieszkańcy Jugowa.

A dokładnie tzw. Pekinu, gdzie z jednego pojemnika korzysta ok. 30 rodzin i dwa sklepy. Siłą rzeczy jest on ciągle przepełniony, a mieszkańcy tylko czekają, kiedy zaczną się tu pojawiać szczury. - Kiedyś zabierali śmieci we wtorki. Dziś mówią, że to my powinniśmy informować administrację, że pojemnik jest pełny i trzeba go opróżnić - mówią zbulwersowani mieszkańcy. - Wokół śmietnika, jak wiatr rozwieje śmieci, czy rozwalą je zwierzęta, to mamy sprzątać my. A śmierdzi strasznie. Śmieci nie są segregowane, bo nie ma pojemników. Worki foliowe fruwają. Niech zaczną się interesować tym, za co biorą pieniądze - dodają nasi rozmówcy (dane do wiadomości redakcji)
NUK się broni - Do momentu wywozu odpadów obowiązek utrzymania porządku wokół pojemników oraz kontenerów spoczywa na zarządcy nieruchomości. Natomiast do obowiązków odbiorcy odpadów należy uprzątnięcie śmieci, które pojawią się w trakcie wywozu nieczystości. Krótko mówiąc wszystko co wypadnie z pojemników w trakcie wsypywania do śmieciarek pracownicy fi rmy mają obowiązek posprzątać - wyjaśnia Grzegorz Kuzak, prezes Noworudzkich Usług Komunalnych. - Niejednokrotnie przy kontenerach zostawiane są odpady wielkogabarytowe, problemowe oraz elektryczne, ponieważ mieszkańcy nie stosują się do harmonogramu wywozu odpadów tworząc przy swoich siedzibach dzikie wysypiska - przypomina prezes. Kontener, o którym wspominają mieszkańcy, w dniu odbioru odpadów (4 kwietnia) miał być według prezesa pełny na skutek wrzucenia do niego dużej ilości gałęzi, co nie pozwoliło na wyrzucanie innych odpadów. - Kontener jest przeznaczony wyłącznie do składowania.
Kuzak przypomina
✔ W gminie Nowa Ruda segregacja jest prowadzona „workowo” albo „dzwonowo”. Kwestią ustawienia dzwonów zajmuje się sołtys wsi na wniosek mieszkańców. Natomiast segregację workową mogą stosować wszyscy mieszkańcy pobierając w NUKu odpowiednie worki i wystawiając je zgodnie z harmonogramem w dniu wywozu przy głównej ulicy, skąd zostaną odebrane.
✔ Odbiorca odpadów jest zobowiązany odebrać wszystkie odpady komunalne umieszczone w pojemnikach na odpady komunalne, a także odpady wystawione poza nimi (do 3 m od miejsca ich składowania), np. w workach na odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. akty wandalizmu) i zwierzęta, i odstawić pojemnik w to samo miejsce, utrzymywać czystość i porządek wokół pojemników w trakcie i po wywozie odpadów. Do usunięcia odpadów odbierający zobowiązany jest wyłącznie w dniu odbioru odpadów komunalnych. W pozostałe dni za utrzymanie czystości wokół pojemników na odpady odpowiada właściciel nieruchomości.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Walka o śmieci

Obrazek użytkownika Gabriela z Jugowa
  • Gabriela z Jugowa
  • 09-05-2019

Trzeba było głosować na Wojciecha a nie na obecną Panią Wujt . Zamiast dobrego kierunku macie co chcieliście .
Obrazek użytkownika Damian Grodowski
  • Damian Grodowski
  • 02-01-2020

NuK zapomina, ze w całym kraju obowiązuje również zbiórka odpadów bio i wówczas może nie byłoby np galęzi w kontenerach nieposegregowanych. Odpady segregowane w kazdym innym miejscu w kraju odbiera się przynajmniej 2 razy w miesiacu, a nie raz.
Obrazek użytkownika Damian Grodowski
  • Damian Grodowski
  • 02-01-2020

NuK zapomina, ze w całym kraju obowiązuje również zbiórka odpadów bio i wówczas może nie byłoby np galęzi w kontenerach nieposegregowanych. Odpady segregowane w kazdym innym miejscu w kraju odbiera się przynajmniej 2 razy w miesiacu, a nie raz.

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×