REKLAMA

Święto ognia i miłości

Zbliża się Noc Kupały, czyli tak zwana Noc Świętojańska. W gminie Nowa Ruda będziemy ją obchodzić na Dzikowcu, 23 czerwca.

Noc Kupały to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, która przypada około 21-22 czerwca. Na południu Polski, Podkarpaciu i Śląsku uroczystość o podobnym charakterze zwie się sobótką lub sobótkami, na Warmii i Mazurach palinocką. Nazwa Noc Kupały, kupalnocka utrwaliła się w tradycji Mazowsza i Podlasia.
Jest to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości.
W tym roku podczas Nocy Kupały, na Dzikowcu z pewnością atrakcji nie zabraknie. Podobnie jak zabawy i swawoli.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Święto ognia i miłości

Obrazek użytkownika Dzik
  • Dzik
  • 04-06-2018

Wójt z PiS pozwala na obchodzenie pogańskich świąt?! A ksiądz proboszcz też weżmie udział?
Obrazek użytkownika Weronika
  • Weronika
  • 05-06-2018

Oj tam, oj tam. Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek
Obrazek użytkownika Anna
  • Anna
  • 05-06-2018

Ksiądz i tak jest z wójtową skonfliktowany (jak zresztą większość). A impreza będzie kolejnym "ogromnym sukcesem" władz gminy. Szkoda tylko, że te "wielkie sukcesy" zaczynają się sypać (patrz elewacja przedszkola w Przygórzu)

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×