REKLAMA

XVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy "Pierwsza Pomoc"

Podczas pokazu ratowniczo-gaśniczego z udziałem Państwowej Straży Pożarnej z Nowej Rudy, OSP Słupiec i ratowników pogotowia ratunkowego z Kłodzka i Świdnicy.

Uczestnicy w trakcie części teoretycznej odpowiadali na 40 pytań testu zamkniętego.

Julian Golak - główny organizator Turnieju podczas ceremonii ogłoszenia zwycięzców tegorocznej rywalizacji.

Zwycięzcy w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Część praktyczna Turnieju.

16. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” za nami. Do Nowej Rudy przyjechało kilkuset uczestników z całej Polski.

Jest taki jeden dzień w roku, gdy Nowa Ruda staje się prawdziwą stolicą polskiego ratownictwa. Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej co roku organizuje Turniej, w którym biorą udział drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

– Naszą misją jest promowanie najwyższych wartości i zasad udzielania pierwszej pomocy. Cieszy mnie chęć młodych ludzi do nauki udzielania pierwszej pomocy. Dziękuję wszystkim wolontariuszom i sponsorom za współpracę przy ogranizacji i liczę na jej kontynuację w przyszłym roku – mówi Julian Golak, główny organizator wydarzenia.

W tegorocznej edycji wydarzenia wzięlo udział 45 reprezentacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Najlepszą drużyną w kategorii szkół podstawowych okazała się wałbrzyska Szkoła Podstawowa Fundacji Clever z Oddziałami Gimnazjalnymi. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie z siedzibą w Pogrzybowie. Trzecie miejsce po dogrywce uzyskała Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 379 im. Szarych Szeregów w Warszawie. Wśród szkół ponadpodstawowych triumfowali przedstawiciele podwarszawskiego Zespołu Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu. Po dogrywce drugie miejsce zajął ZSP Nr 1 w Kępnie, a trzecie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Najlpeszym uczestnikiem – osobowością Turnieju został Tomasz Wójcik.

Wyjątkowe nagrody

Główną nagrodą podczas 16. edycji wydarzenia był udział w szkoleniu specjalistycznym z zakresu ratownictwa w warunkach górskich organizowanym przez Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Grupę Wałbrzysko-Kłodzką i Polskie Towarzystwem Medycyny Ratunkowej, Laureaci dostali również specjalistyczną literaturę, profesjonalne apteczki i vouchery. Dwie części i atrakcje Turniej składał się z dwóch części. Podczas pierwszej sprawdzona została wiedza teoretyczna uczestników. W drugiej odsłonie Komisja Konkursowa oceniła praktyczne umiejętności ratowania ludzkiego życia przez młodzież biorącą udział w Turnieju. W przerwie swoje umiejętności podczas pokazu zaprezentowali ratownicy pogotowia ratunkowego z Kłodzka i Świdnicy oraz straż pożarna.

Oddawali krew

W tym roku podczas Turnieju można było również zostać honorowym dawcą krwi. Łącznie na ten czyn zdecydowały się 23 osoby. Oprócz krwiobusu uczestnicy mogli też skorzystać z symulatura dachowania samochodu.

Organizatorzy

Patronat merytoryczny nad Turniejem sprawował prof. Juliusz Jakubaszko – Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. Honorowo patronowali także Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, dr Paweł Wróblewski – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki oraz Tomasz Kiliński – Burmistrz Nowej Rudy. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Wśród współorganizatorów znaleźli się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, Pogotowie Ratunkowe w Kłodzku i Świdnicy, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie, Ochotnicza Straż Pożarna w Słupcu oraz Centrum Turystyczno – Sportowe w Nowej Rudzie, na którego terenie 21 maja odbył się XVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.

Artykuły powiązane

Noworudzianie będą mogli zobaczyć w akcji strażaków i ratowników.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): XVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy "Pierwsza Pomoc"

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×