REKLAMA

Obory wyglądają lepiej

Nowa Ruda się zmienia, ale nie wszędzie. Są miejsca, które do dziś wołają o pomstę do nieba. Jednym z nich jest kamienica przy ul. Piastów 14, której lokatorzy wskazują czym NTBS wreszcie powinien się zająć.

Ludzie płacą, więc mają oczekiwania. - Kamienica jest w stanie tragicznym jak widać na załączonych zdjęciach – piszą do nas lokatorzy kamienicy przy ul. Piastów 14. - Budynek od wielu lat nie był remontowany, choć wspólnota mieszkaniowa i NTBS co miesiąc pobierają opłaty na fundusz remontowy. Wejście i korytarz do nie jednej obory wyglądają lepiej niż wejście do tej kamienicy w centrum miasta. Z komórek się nie korzysta, bo grożą zawaleniem, a za które również pobiera się opłaty - przypominają mieszkańcy. Jak informuje Marian Zdunek, prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które zarządza budynkiem, w ubiegłym roku wspólnota mieszkaniowa podjęła uchwałę, na mocy której zlecono przygotowanie dokumentacji na przeprowadzenie remontu i rozbudowę instalacji gazowej.

Budynek tak, komórki nie

- Dokumentacja jest w trakcie realizacji - zapewnia Marian Zdunek. - W 2017 r. przedstawiono wspólnocie kosztorys na remont komórek oraz uchwałę na przeprowadzenie niezbędnych prac. Uchwała nie została przez wspólnotę podjęta. Po uzyskaniu stosowanych pozwoleń na remont nieruchomości współwłaściciele zadecydują, czy i w jakim zakresie zostanie ten remont przeprowadzony. Jeśli wspólnota wyrazi taką wolę, to do zakresu remontu włączony zostanie remont komórek - zapewnia prezes NTBS-u. W kamienicy przy ul. Piastów 14 znajdują się trzy mieszkania i jeden lokal użytkowy, z czego 55% własności nieruchomości (dwa lokale mieszkalne) stanowi własność miasta. Pozostałe 45% należy do mieszkańców. - Wspólnota do niedawna była małą wspólnotą mieszkaniową, działająca na podstawie przepisów kodeksu cywilnego. Dziś uchwały wspólnoty podejmowane są większością głosów – przypomina Zdunek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Obory wyglądają lepiej

Fot. UM Nowa Ruda

Burmistrz Tomasz Kiliński gościł u siebie Państwa Katarzynę i Artura Podgórskich, szczęśliwych rodziców noworudzkich trojaczków. Miasto przygotowało upominki dla świeżo upieczonych rodziców, które osobiście wręczył włodarz.
Rozalia, Zofia oraz Franciszek przyszli na świat 10 czerwca i są pierwszymi dziećmi Państwa Podgórskich. Maluchy nie mogły jednak uczestniczyć w spotkaniu, ale jak przekonują rodzice, dzieci czują się dobrze i z dnia na dzień dostarczają nowych wyzwań.

Fot. Gazeta Kłodzka

Autobusy kłodzkiego PKS-u stanęły 21 marca. Wstrzymano wtedy wszystkie kursy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×