REKLAMA

Rodziny dostaną więcej

foto: pixabay.com

Będą wyższe odszkodowania dla rodzin ofiar wybuchu w kopalni w czeskiej Stonawie. Pod ziemią zginął też jeden z mieszkańców Tłumaczowa.

Do tragedii doszło 20 grudnia ubiegłego roku w kopalni węgla kamiennego w miejscowości Stonawa w powiecie Karwina w Czechach. Wybuchł metan. Zginęło 12 Polaków. Wyższe odszkodowania Czeska spółka Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD) zdecydowała się zwiększyć kwotę jednorazowych odszkodowań dla 13 rodzin górników, którzy zginęli podczas wybuchu. Pierwotna suma odszkodowania wynosiła 240 tys. koron. Zwiększoną ją do 340 tys. koron, czyli 57 tys. zł. Rodziny mogą liczyć też na zwrot kosztów związanych z leczeniem lub pogrzebem. Kwota zwrotu nie może jednak przekroczyć 3 tys. 300 zł. Wypłata odszkodowań ruszyła pod koniec stycznia. Rodzinom, które odszkodowania już otrzymały zostanie dopłacona różnica. Z kolei za pośrednictwem podległej czeskiej spółce fundacji, rodzinom zarówno polskich jak i czeskich górników wypłacone zostaną 2 mln. 500 zł. Pieniądze trafią do rodzin do końca kwietnia.
Zginął nasz górnik
Wśród ofiar był też pan Stanisław z Tłumaczowa, który w Czechach pracował od 20 lat. Urna z prochami tragicznie zmarłego górnika spoczęła na miejscowym cmentarzu. Po przewiezieniu prochów do Polski konieczne było przeprowadzenie badań DNA, dlatego pogrzeb odbył się kilka tygodni temu. Wśród złożonych na pogrzebie kwiatów, był też wieniec od premiera.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rodziny dostaną więcej

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×