REKLAMA

Święty Walenty po renowacji

foto: Internet

Zabytkowy, XVIII-wieczny obraz Św. Walentego już po renowacji. Można go oglądać w Bazylice Wambierzyckiej.

Obraz był bardzo zniszczony, dlatego wymagał prac renowacyjnych, których koszt szacowano na ok. 40 tys. zł. Warto przypomnieć, że już rok temu duchowni z Wambierzyc zorganizowali m.in. internetową zbiórkę pieniędzy na ten cel, a podczas ubiegłorocznego Balu Charytatywnego, który odbył się w Domu Pielgrzyma im. Św. Rodziny udało się zebrać 9 tys. 340 zł. Pomysłodawcą zbiórki i współorganizatorem balu był ojciec Krystian Pieczka. Z kolei renowacji obrazu podjęli się prof. Mieczysław Stec i Ita Stec-Kozio. Obraz umieszczony jest w bocznym ołtarzu Bazyliki Wambierzyckiej. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 1734 r. Znajdziemy je w zapisach Kolbego - wambierzyckiego kronikarza i mistrza piwowarstwa. Był też taki moment w historii, kiedy obraz przechowywany był poza Wambierzycami. Ostatecznie w 1938 r. powrócił do sanktuarium.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Święty Walenty po renowacji

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Fot. Gmina Nowa Ruda

Dziś (piątek, 3 lipca) w Bystrzycy Kłodzkiej, Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska odebrała z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego Grzegorza Macko, posła na Sejm RP Marcina Gwóździa i dyrektora Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Izabeli Woronowicz promesę w wysokości 30 tys. zł na budowę placu zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich. Dotacja została przyznana w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Przeznaczona jest na powstały wiosną plac zabaw w Ludwikowicach Kłodzkich, na terenie przynależnym do Publicznego Przedszkola.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×