REKLAMA

Święty Walenty po renowacji

foto: Internet

Zabytkowy, XVIII-wieczny obraz Św. Walentego już po renowacji. Można go oglądać w Bazylice Wambierzyckiej.

Obraz był bardzo zniszczony, dlatego wymagał prac renowacyjnych, których koszt szacowano na ok. 40 tys. zł. Warto przypomnieć, że już rok temu duchowni z Wambierzyc zorganizowali m.in. internetową zbiórkę pieniędzy na ten cel, a podczas ubiegłorocznego Balu Charytatywnego, który odbył się w Domu Pielgrzyma im. Św. Rodziny udało się zebrać 9 tys. 340 zł. Pomysłodawcą zbiórki i współorganizatorem balu był ojciec Krystian Pieczka. Z kolei renowacji obrazu podjęli się prof. Mieczysław Stec i Ita Stec-Kozio. Obraz umieszczony jest w bocznym ołtarzu Bazyliki Wambierzyckiej. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 1734 r. Znajdziemy je w zapisach Kolbego - wambierzyckiego kronikarza i mistrza piwowarstwa. Był też taki moment w historii, kiedy obraz przechowywany był poza Wambierzycami. Ostatecznie w 1938 r. powrócił do sanktuarium.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Święty Walenty po renowacji

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×