REKLAMA

Mniej dziur

Drogi w gminie Nowa Ruda nie będą remontowane. Na remonty dróg w gminie Radków przyznano 1,5 mln zł

Mieszkańcy Gminy Nowa Ruda nie mają powodów do zadowolenia. Wnioski o dofinansowanie remontu gminnych dróg złożone przez wójt Adriannę Mierzejewską do Wojewody Dolnośląskiego zostały ocenione na tyle słabo, że nie zostaną dofinansowane. A to oznacza, że w tym roku nie dojdzie - przynajmniej za pieniądze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych do przebudowy 600-metrowych odcinków dróg w Koszynie, Sokolcu, Bartnicy (dz. 269/2), Świerkach koło kościoła oraz 100-metrów we Włodowicach (Rzędzina). Nie dojdzie też z tych pieniędzy do przebudowy 2,5-kilometrowej drogi w Bieganowie oraz prawie 600-metrowego odcinka w Świerkach i 200-metrowego w Dworkach. Samorządowcy chcieli też za pieniądze uzyskane z dotacji przebudować mosty w Świerkach oraz w Ludwikowicach Kł. W planach były też przebudowy: 115-metrowego odcinka drogi w Bożkowie do posesji nr 104, 415-metrowego odcinka drogi w Czerwieńczycach koło budynku nr 33 oraz 800-metrów w Dzikowcu, 220-metrów w Sokolcu i 900-metrów w Ludwikowicach Kł. (ul. Batorego). Nie załapał się też do dofinansowania wniosek na remont kilku dróg w Jugowie.

Powody do zadowolenia mają za to mieszkańcy ul. Zagórze w dzielnicy Słupiec. Jeszcze w tym roku, dzięki 205 tys. zł z ministerialnej dotacji - remontu doczeka się ich droga na odcinku prawie 2 kilometrów. Natomiast Gmina Radków otrzymała aż 1,5 mln zł na remont dróg w Ścinawce Dolnej (600 metrów), Ratnie Górnym (146 metrów) i Radkowie (800 metrów). Na dofinansowanie załapały się wnioski dotyczące remontów dróg w Radkowie (570 metrów i 250 metrów), Ścinawce Dol. (450 metrów i 150 metrów), Ratnie Dolnym (150 metrów i 70 metrów, Raszkowie (120 metrów i 325 metrów), Ratnie Górnym (90 metrów). A w Nowej Rudzie na dofinansowanie nie załapały się wnioski dotyczące remontu 500-metrowego odcinka drogi wewnętrznej ul. Zagórze w dzielnicy Słupiec (dojazd do budynku nr 46) i 185-metrowego odcinka ul. Węglowa Wola.

 

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr 1032

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Mniej dziur

Obrazek użytkownika janjaki
  • janjaki
  • 04-03-2017

brawo, brawo, brawo Pani Wójt. sukces goni sukces. czy skończyły się wnioski Wójta Karwowskiego ???
Obrazek użytkownika Wyborca
  • Wyborca
  • 06-03-2017

Oj tam, oj tam zaraz wszystko Karwowskiego. A asfalcik do swojego garażu (oj przepraszam i do jednego domu) to też Karwowski wymyślił? A ekspres z 4 tysi, a telefon za 3,6 tysi - też Karwowski? Dajcie już dziewczynie spokój. Ile jej zostało?

foto: użyczone

Gehenna trwa od kilku lat, a sąsiedzi codziennie zastanawiają się, czy nie wylecą w powietrze. Jak mówią - nie radzą już sobie z tym problemem.

27 października Nową Rudę odwiedzi jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów – Kabaret Młodych Panów. Specjalnie dla naszych czytelników, Panowie odkrywają cząstkę siebie i zdradzają, czym nas już niedługo zaskoczą.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×