REKLAMA

NUCKOWSKI w Bożkowie, ORDOWSKI w Starym Waliszowie

foto: parafiajugow.pl

Ks. Tomasz Nuckowski oficjalnie jest już proboszczem bożkowskiej parafii. Zastąpił wieloletniego proboszcza ks. Jana Ordowskiego.

Do niedawna ks. Nuckowski był wikariuszem parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie. Do Bożkowa przyszedł, gdy światło dzienne ujrzały poczynania wieloletniego proboszcza bożkowskiej parafii ks. Jana Ordowskiego, któremu parafianie zarzucali m.in. pijaństwo, arogancję i instrumentalne traktowanie ludzi. Uważali też, że dla niego najważniejszy był pieniądz, a msze św. miał odprawiać w pośpiechu. W efekcie listy ze skargami i prośbami o zmianę proboszcza trafiły do Świdnickiej Kurii Biskupiej. Po tym wszystkim ksiądz Ordowski został przez Biskupa wysłany na urlop zdrowotny. Do Bożkowa już z niego nie wrócił, ale dziś dalej pełni posługę kapłańską. Tyle że w pa rafii św. Wawrzyńca w Starym Waliszowie. - Ksiądz Biskup podjął stosowane decyzje co do byłego proboszcza parafii w Bożkowie i nadal pełni on obowiązki duszpasterskie. Jest czynnym księdzem w jednej z parafii na terenie diecezji świdnickiej - zapewnia ks. Daniel Marcinkiewicz ze Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): NUCKOWSKI w Bożkowie, ORDOWSKI w Starym Waliszowie

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×