REKLAMA

Szuka kasy, czy boi się konkurencji?

Czy wójt Mierzejewska szuka pieniędzy? Na stronie internetowej Urzędu Gminy pojawiło się zarządzenie mówiące o wysokości opłat za udostępnienie informacji publicznej.

Paradoksem jest to, że zarządzenie pojawiło się tam kilkadziesiąt godzin po tym, jak Wojciech Kołodziej zwrócił się do władz gminy o udostępnienie dwóch informacji. Obecny dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie jakiś czas temu na łamach naszej gazety zapowiedział, że jesienią powalczy o fotel wójta. Nie powinien zatem dziwić fakt, że Kołodziej zaczyna pytać obecną wójt. - Zwróciłem się do władz gminy o udzielenie informacji na temat kosztów wydawania biuletynu informacyjnego oraz koszty przegranych przez gminę spraw sądowych - mówi Wojciech Kołodziej.
Wójt nie korzystała?
Z tej formy - uzyskania odpowiedzi w ramach udostępnienia informacji publicznej, korzysta wiele osób. Czyżby wójt Mierzejewska, podczas swojej kampanii z tego przywileju nie korzystała? A może już o tym zapomniała? - To nie jest nic nadzwyczajnego, że człowiek pyta. To normalne, że na podstawie pewnych informacji buduje się program wyborczy. Ale tu nie chodzi o konkurencję. Przecież wszystkim nam zależy, żeby gmina się rozwijała prawda? – pyta Kołodziej. Wojciech Kołodziej został poinformowany, że odpowiedzi otrzyma. Na początku lipca, bo sprawy, o które pytał są dość złożone. W ramce obok prezentujemy wysokość obowiązujących opłat (zgodnie z zarządzeniem wójta), za udostępnienie informacji publicznej
Kołodziej chce informacji. Zapłaci:
Koszt kserokopii lub wydruku komputerowego a. Czarno – biały w formacie A4 - 0,08 zł za każdą stronę b. Czarno – biały w formacie A3 - 0,16 zł za każdą stronę c. Kolorowy w formacie A4 - 0,16 zł za każdą stronę d. Kolorowy w formacie A3 - 0,32 zł za każdą stronę Zapis na płycie CD-ROM lub DVD wraz z nośnikiem 2 zł Wysokość opłat ustalają pracownicy Urzędu Gminy Nowa Ruda, którzy odpowiadają za przygotowanie informacji do udostępnienia. Oni też informują o tym Wnioskodawcę w ciągu 14 dni od złożenia wniosku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Szuka kasy, czy boi się konkurencji?

Obrazek użytkownika pepe
  • pepe
  • 16-06-2018

hehhe dobry goguś. jeden wart drugiego

W poniedziałek w Operze Wrocławskiej Julian Golak odebrał statuetkę w uznaniu wieloletniej działalności „za służbę na rzecz budowania tożsamości regionalnej Dolnego Śląska”.

- Rozwój Nowej Rudy zależy w dużej części od decyzji podejmowanych w Sejmiku. W ciągu 12 lat przeznaczyliśmy dziesiątki milionów złotych m.in. na budowę obwodnicy, przebudowę ul. Świdnickiej i trasy do granicy w Tłumaczowie. Chcę kontynuować pracę na rzecz mieszkańców – mówi Julian Golak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

foto: użyczone

Wójt się nie poddaje i odwołała się od decyzji konserwatora zabytków, który nakazał jej wstrzymać rozbiórkę wiaduktu pod nieczynną linią kolejową na trasie Dzikowiec-Srebrna Góra.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×