REKLAMA

Ślad po nich zaginął

Grzegorz Janicki

Jan Fijał

Jan Fijał z Suszyny i Grzegorz Janicki z Jugowa - tych zaginionych wciąż poszukuje policja.

W przypadku zaginięć nie ma znaczenia wiek, płeć, czy status społeczny. Zaginąć może zarówno dziecko, jak i dorosły. Kobieta jak i mężczyzna. Biznesmen, czy polityk, jak i zwykły mieszkaniec. Na to nie ma reguły. Zaginięcie to największy cios dla bliskich, bo na to przygotować się nie można. - Dużą część osób zaginionych udaje się odnaleźć. Są też poszukiwania, które prowadzone są przez dłuższy czas, a nawet latami - przypomina Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przyczyny zaginięć są różne. Wymieniając je powstaje długa lista, jednak policjanci mówią otwarcie, że wśród nich prym wiodą głównie problemy osobiste i problemy w życiu zawodowym. - Ktoś np. stracił pracę, wziął kredyt i ma problemy finansowe. Do tego dochodzą inne problemy, które powodują, że ludzie wychodzą z domu i np. nie chcą mieć kontaktu z najbliższymi - twierdzi Zaporowski. - Pamiętam jak jeszcze pracowałem „na ulicy” to spotykałem osoby, które figurowały jako zaginione, a miewały się dobrze. Procedura jest wówczas taka, że odnotowuje się, że taka osoba została ustalona, gdzie przebywa. Usuwa się ją z bazy osób zaginionych, ale osoby te często nie chcą wracać do najbliższych - przyznaje policjant. Porwania, napad, zabójstwo. Takie sytuacje zmieniają wszystko. - Wówczas nie mówimy już o zaginięciu, a o przypadkach gdzie popełnione zostało przestępstwo. Może być taka sytuacja, że otrzymujemy zgłoszenie o zaginięciu, ale w trakcie ustalania stwierdzamy, że doszło do popełnienia czynu zabronionego typu np. uprowadzenia. Wówczas prowadzone czynności zupełnie zmieniają charakter - zaznacza Zaporowski.

Wciąż ich szukają

Do dziś policjanci poszukują dwóch mężczyzn z naszego terenu: Jana Fijała z Suszyny urodzonego w 1950 r. Ostatni raz jak go widziano miał na sobie szarą kurtkę ortalionową do pasa, jasnozieloną bluzkę w pasy, szare spodnie z materiału, ciemne skarpety i czarne półbuty. Drugim zaginionym jest Grzegorz Janicki z Jugowa urodzony w 1967 r. W chwili zaginięcia ubrany był w niebieską dżinsową kurtkę, ciemno beżową koszulę z krótkim rękawem, granatowe spodnie z popeliny i biało-zielono-granatowe adidasy.

Zaginęło 17 osób w 2018 r.

Gmina Nowa Ruda Poszukiwano 3 mieszkańców gminy: dwóch mężczyzn i jednej kobiety. Udało się odnaleźć dwójkę zaginionych. Kobietę i jednego mężczyznę. Drugi mężczyzna wciąż jest poszukiwany, zaginął w Niemczech. Nowa Ruda W 2018 r., zaginęło 7 mieszkańców Nowej Rudy, w tym jedna kobieta, trzech mężczyzn i trójka dzieci. Wszystkie osoby udało się odnaleźć. miasto i gmina Radków W Radkowie zaginęło 5 osób. Dwie kobiety, dwóch mężczyzn i jedno dziecko. Wszystkich zaginionych udało się odnaleźć. Jedna osoba w chwili odnalezienia nie żyła (zgon z przyczyn naturalnych).

Zaginęli w 2019 r.

Na przełomie stycznia i lutego zaginęło trzech mieszkańców gminy Nowa Ruda, w tym dwie kobiety i jeden mężczyzna. Odnaleziono wszystkich. Dwie osoby zaginione udało się odnaleźć na terenie miasta, a jedną w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ślad po nich zaginął

Szpital w Dzierżoniowie poinformował, że od dziś (4 kwietnia) do odwołania wstrzymane zostają przyjęcia pacjentek do porodów fizjologicznych i cięć cesarskich na oddział ginekologiczno – położniczy. Część ginekologiczna oddziału funkcjonuje bez zmian.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×