REKLAMA

Święto muzyki chóralnej

Cztery chóry i jeden zespół kameralny - to wszystko podczas IV Sudeckich Dni Muzyki Chóralnej

Parafialny chór „Laudate Dominum" działa od 2010 roku przy parafii Włodowice i jej filii w Tłumaczowie. Nazwa chóru została zaczerpnięta z melodii Taize/ostinato/ której tytuł brzmi Laudate Dominum. Utwór ten jest hymnem często wykonywanym podczas koncertów. W chórze śpiewają mieszkańcy Włodowic i Tłumaczowa, również okolicznych miejscowości, Nowej Rudy i Słupca. Repertuar obejmuje pieśni kościelne, pasyjne i kolędy. Część repertuaru wykonywana jest po łacinie. W chórze śpiewa 25 osób, w tym znaczna część to młodzież. Kierownikiem i dyrygentem zespołu jest Pani Renata Klecha Kozik. Jest nie tylko muzykiem, ale wspaniałym nauczycielem. Zespół promuje chórzystka Barbara Mietlińska. Pani Barbara pisze fraszki, wiersze, felietony, a dochód ze sprzedaży tomików przeznacza na potrzeby chóru. Jest członkiem Klubu Literatów KAMENA w Łodzi. Tomiki do nabycia w Informacji Turystycznej w Nowej Rudzie w Rynku. Zaprasza rozśpiewanych mieszkańców by powiększyli zastępy zespołu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Święto muzyki chóralnej

Wiemy, co powstanie w budynku byłego browaru w Radkowie.

Chce przejąć budynek nie patrząc na wydział Ksiąg Wieczystych! Czy przestanie on istnieć?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×