REKLAMA

Koleje Dolnośląskie: Powracają połączenia międzynarodowe

Koleje Dolnośląskie - Od 18 stycznia możesz jechać za granicę

Fot. Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie przywracają połączenia zagraniczne. Możesz skorzystać z nich już od 18 stycznia. Które linie będą otwarte?

Koleje Dolnośląskie od 18 stycznia znów zaoferują pasażerom przewozy międzynarodowe. Zobacz, które z nich wracają do rozkładu jazdy. 

 

Ograniczenia przez koronawirusa

Niektóre połączenia międzynarodowe na Dolnym Śląsku zostały zawieszone 28 grudnia ubiegłego roku w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce. Zarząd Kolei Dolnośląskich kierował się wtedy obostrzeniami wprowadzonymi zarówno w kraju jak i u naszych zagranicznych sąsiadów. Teraz w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim, przywracają zawieszone trasy do życia. 

 

Które linie się otworzą?

Pasażerowie znów będą mogli korzystać z połączeń, realizowanych przez Koleje Dolnośląskie na odcinkach granicznych:

Zgorzelec – Goerlitz

Międzylesie – Lichkov

Szklarska Poręba Górna – Harrachov

Wszystkie będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy z 13 grudnia. Bez zmian kursować będą pociągi na odcinkach Zasieki – Forst (Lausitz) i Lubawka – Kralovec.

Koleje Dolnośląskie - zapoznaj się ze szczegółowym rozkładem jazdy

 

Możesz jechać

Pasażerowie mogą korzystać z połączeń zagranicznych i nie muszą już wypełniać tzw. karty lokalizacyjnej. Jednak dalej obowiązuje ich zachowanie kwarantanny po powrocie do Polski. Również w wielu krajach ościennych procedury związane z transportem zbiorowym uległy zmianom. To właśnie dlatego warto na bieżąco monitorować wytyczne co do podróżowania w czasie pandemii koronawirusa. - Cieszymy się z decyzji organizatora, ponieważ będziemy mogli wrócić na wszystkie nasze trasy a pasażerowie po obu stronach granicy ponownie uzyskają możliwość korzystania z połączeń kolejowych – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Cały czas monitorujemy jednak rozwój sytuacji epidemicznej a co za tym idzie – będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda realizowanie tych połączeń względem obowiązujących ograniczeń, zarówno u naszych czeskich i niemieckich partnerów, jak i tych, które nadal obowiązują w Polsce – podkreśla rzecznik. 

Natalia Kołodziej, inf. Koleje Dolnośląskie

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (6): Koleje Dolnośląskie: Powracają połączenia międzynarodowe

Obrazek użytkownika Jan .S
 • Jan .S
 • 17-01-2021

Czas na otwarcie Godpodarki .
Obrazek użytkownika Jan .S
 • Jan .S
 • 17-01-2021

Czas na otwarcie Godpodarki .
Obrazek użytkownika Jan .S
 • Jan .S
 • 17-01-2021

Czas na otwarcie Godpodarki .
Obrazek użytkownika Jan .S
 • Jan .S
 • 17-01-2021

Czas na otwarcie Godpodarki .
Obrazek użytkownika Jan .S
 • Jan .S
 • 17-01-2021

Czas na otwarcie Godpodarki .
Obrazek użytkownika redaktor
 • redaktor
 • 17-01-2021

Powielanie tego samego komentarza, to wasz stary sposób na spychanie niewygodnych komentarzy z głównej strony.

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×