REKLAMA

Od 18 maja czynne przedszkola i żłobek w Gminie Nowa Ruda

Do placówki nie będzie można posłać dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.

fot. Gmina Nowa Ruda

Z sal zostaną usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie dezynfekować, jak np. pluszowe zabawki

Gmina Nowa Ruda od 18 maja zamierza otworzyć przedszkola i Żłobek Publiczny „Baśniowe Wzgórze” w Ludwikowicach Kłodzkich. Trwają przygotowania personelu, obiektów i procedur sanitarnych. Zainteresowani opieką rodzice, proszeni są o kontakt telefoniczny bądź e-mailowy z placówką. Możliwość przyprowadzenia dzieci do przedszkola czy żłobka, to nie obowiązek, dlatego chętni rodzice będą musieli zastosować się do wprowadzonego przez rząd reżimu sanitarnego. Osoby, które nie zdecydują się na posłanie dziecka do placówki, będą miały nadal - mimo otwarcia żłobka/przedszkoli - prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Prawo do niego zostało wydłużone do 24 maja. Zgodnie z wytycznymi MEN, GIS i MZ zostaną utworzone mniejsze grupy przedszkolne. W przypadku większej liczby chętnych niż przygotowanych miejsc, pierwszeństwo będą miały dzieci rodziców pracujących. Kluczową kwestią jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych warunków. Z sal zostaną usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie dezynfekować, jak np. pluszowe zabawki. Dzieciom nie wolno przynosić żadnych przedmiotów z domu. Ograniczone zostanie również przebywanie w placówce osób z zewnątrz, a przy wejściu do przedszkola/żłobka zapewniony będzie płyn do dezynfekcji rąk. Wszyscy dorośli powinni z niego korzystać. Zgodnie z wytycznymi GIS prosimy rodziców, by nie przyprowadzali dzieci z objawami chorobowymi. Do placówki nie będzie można posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę. Rodzice i opiekunowie mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników placówki jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący minimum 2 m. Dziecko, powinno być przyprowadzane przez jednego z rodziców/opiekunów, z zachowaniem zasady w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności, m .in. zasłaniamy usta i nos, zakładamy rękawiczki jednorazowe lub dezynfekujemy dłonie. Zgodnie z zaleceniem GIS rodzice muszą wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka.

RODZICU TRZYMAJ SIĘ TYCH ZASAD:

Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w instytucji, przekaż dyrektorowi/opiekunowi informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne.
Przyprowadź do instytucji dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych. Stosuj się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do instytucji.
Przed przyprowadzeniem dziecka do instytucji zmierz dziecku temperaturę.
Nie posyłaj do instytucji dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
Wyjaśnij dziecku, aby nie zabierało do instytucji zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.
Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na przywitanie.
Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Od 18 maja czynne przedszkola i żłobek w Gminie Nowa Ruda

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×