REKLAMA

Spadnie czy doczeka remontu?

Bierność i dyskryminację zarzuca Noworudzkiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego Robert Pinke, lokator bloku przy ul. Piwnej 3 w dzielnicy Słupiec. Chodzi o dach, którego za chwilę na budynku może nie być.

Są jeszcze budynki w mieście, których stan wciąż pozostawia wiele do życzenia. Choć Nowa Ruda się zmienia, a coraz więcej bloków jest remontowanych są i takie, o których wydawałoby się nikt nie pamięta. A wraz z nimi są i lokatorzy, którzy w tych blokach mieszkają. - W budynku mieszka pięć rodzin. Jest jedno wykupione mieszkanie. A chodzi o dach. Wszystko się wali. Krokwi nie ma już od sześciu lat. Dach się zapada, a NTBS cały czas mówi, że trzeba wykonać kosztorys - mówi nam Robert Pinke, mieszkaniec budynku przy ul. Piwnej 3. - To miejsce jest dyskryminowane, bo wszędzie są dachy zrobione tylko nie tu. To się wszystko zawali. Ze strony urzędników jest bierność, nic więcej. Mam też całe życie problem z kominem. Dymi się, straż przyjeżdża, zagaszają w piecu, to jest jakieś nienormalne. A wszystko przez to, że na dachu cztery, czy pięć lat temu wiatr zwalił deski. Poza tym kominiarz ma stawać i czyścić komin od góry, a nie od środka, ale nie idzie się niczego doprosić. Płacę za wszystko, nie mam żadnych zadłużeń, a jest jak jest - żali się mieszkaniec.

NTBS: tam jest wspólnota

Marian Zdunek przyznaje, że dokumentacja na remont dopiero się tworzy, a wspólnota mieszkaniowa zgodnie z 5-letnim przeglądem podjęła stosowne uchwały w tej sprawie. - W pierwszej kolejności podjęta została decyzja o wykonaniu remontu dachu. Dokumentację aktualnie wykonuje pracownia projektowa EKO - PRO z Jedliny Zdrój – przypomina prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - W następnym etapie wspólnie ze wspólnotą przystąpimy do ogłoszenia przetargu i wyborów najkorzystniejszych ofert kredytowych w bankach oraz wykonawców prac. Z uwagi na czasochłonne procedury związane z wyborem najkorzystniejszych ofert zrealizowanie tego zadania będzie możliwe na przełomie 2020/2012 roku - podkreśla Zdunek. Marian Zdunek zdradza, że wspólnota mieszkaniowa przy ul. Piwnej 3 remont dachu chce połączyć z wykonaniem wewnętrznej instalacji gazowej. - My do chwili wykonania remontu dachu dokonujemy wszelkich bieżących drobnych napraw i konserwacji - zapewnia Zdunek.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Spadnie czy doczeka remontu?

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×