REKLAMA

Drogi będą jak nowe

Miejscy urzędnicy ujawniają, które drogi chcą wyremontować.

Dojdzie do przebudowy drogi na os. XXX-lecia. Dokładnie chodzi o ok. 650-metrowy odcinek od ul. Kwiatkowskiego do ul. Wiejskiej. W planach jest też remont ok. 490-metrowego odcinka drogi na ul. Wojska Polskiego (od ul. Kłodzkiej do Tesco) oraz przebudowa ok. 250-metrowego odcinka ul. Akacjowej wraz z przebudową kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Radkowskiej do ul. Topolowej. Na razie jednak nie ma w budżecie miasta pieniędzy na te remonty. Znalazła się jednak kasa na przygotowanie dokumentacji technicznej, dzięki której będziemy wiedzieć, ile tak naprawdę pochłoną remonty. A plan jest ambitny, bo przy okazji tych remontów będą zrobione też zjazdy, chodniki, odwodnienie, nowe oświetlenie uliczne i zatoki parkingowe. Ma przybyć też więcej zieleni wokół remontowanych dróg. Na razie jednak tylko na papierze. Dokumentacja techniczna ma być gotowa do końca listopada, tak aby ewentualnie już w przyszłorocznym budżecie miasta znaleźć fundusze na remonty.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Drogi będą jak nowe

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Nagrali swój pierwszy teledysk do utworu „Horyzonty”. Nagrali też debiutancką płytę. Noworudzka KARMA mocnym uderzeniem wkroczyła na lokalną scenę muzyczną. Teraz przyszedł czas, aby usłyszał o nich kraj.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×