REKLAMA

Koniec się zbliża, ale powoli

Kiedy koniec remontu drogi z Tłumaczowa do Gorzuchowa ?

Bisek Asfalt chce do końca roku zakończyć remont drogi z Tłumaczowa przez Ścinawki do Gorzuchowa. Tymczasem w okolicach zamku Sarny w Ścinawce Gr. już raz był zmieniany asfalt i być może wykonawca na swój koszt będzie musiał go wymienić jeszcze raz. Powód? Źle wykonane prace. Co prawda nie w tym samym odcinku, ale obok. To właśnie dlatego zdaniem burmistrza Radkowa niewielkie są szanse, aby wykonawca zakończył remont do końca roku. - Na pewno odbiory nie będą zrobione w tym roku. Będziemy w nich uczestniczyć i wskazywać uwagi. Już w Tłumaczowie i Ścinawce Śr. wskazaliśmy parę naszych uwag, które zostały uwzględnione – mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa.

Optymistycznie do przodu

Tymczasem Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei ze spokojem mówi, że do końca roku wszystko będzie gotowe. - Termin 31 grudnia jest niezagrożony. Pierwotny termin zakończenia, czyli 31 października został wydłużony o dwa miesiące ze względu na konieczność wykonania robót dodatkowych takich jak dodatkowa stabilizacja gruntu, wycinka drzew itp. - przypomina dyrektor Loch. Kest tak pomimo, że prace rozpoczęto w 2017 r. Remont pochłonie 14 milionów 962 tys. 915 zł. Do końca roku został niewiele ponad miesiąc. Co jeszcze muszą zrobić drogowcy? - Do wykonania pozostało dokończenie oznakowania poziomego i pionowego, odmulenia rowów, utwardzenia poboczy, roboty porządkowe itp. - wylicza dyrektor DSDiK. Dyrektor przypomina też, że nadal będą występować miejscowe utrudnienia spowodowane koniecznością wykonania pozostałych prac.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koniec się zbliża, ale powoli

foto ilustracyjne
pixabay.com

Czy dojdzie do budowy ścieżki rowerowej po pasie granicznym na trasie Radków-Tłumaczów - Krajanów – Bartnica?

Budowa kopalni w Ścinawce Śr. nabiera tempa pomimo, że Andrzej Zibrow nie ustępuje. Pierwsi górnicy już deklarują chęć zejścia pod ziemię. Inwestor zaś pierwsze tony węgla chce wydobyć jeszcze przed tegoroczną Barbórką. Czy się uda? O tym m.in. rozmawiamy z Dariuszem Wojciechowskim, prezesem spółki Nexano Minerals, która buduje kopalnię w Ścinawce Śr.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×