REKLAMA

Koniec się zbliża, ale powoli

Kiedy koniec remontu drogi z Tłumaczowa do Gorzuchowa ?

Bisek Asfalt chce do końca roku zakończyć remont drogi z Tłumaczowa przez Ścinawki do Gorzuchowa. Tymczasem w okolicach zamku Sarny w Ścinawce Gr. już raz był zmieniany asfalt i być może wykonawca na swój koszt będzie musiał go wymienić jeszcze raz. Powód? Źle wykonane prace. Co prawda nie w tym samym odcinku, ale obok. To właśnie dlatego zdaniem burmistrza Radkowa niewielkie są szanse, aby wykonawca zakończył remont do końca roku. - Na pewno odbiory nie będą zrobione w tym roku. Będziemy w nich uczestniczyć i wskazywać uwagi. Już w Tłumaczowie i Ścinawce Śr. wskazaliśmy parę naszych uwag, które zostały uwzględnione – mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa.

Optymistycznie do przodu

Tymczasem Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei ze spokojem mówi, że do końca roku wszystko będzie gotowe. - Termin 31 grudnia jest niezagrożony. Pierwotny termin zakończenia, czyli 31 października został wydłużony o dwa miesiące ze względu na konieczność wykonania robót dodatkowych takich jak dodatkowa stabilizacja gruntu, wycinka drzew itp. - przypomina dyrektor Loch. Kest tak pomimo, że prace rozpoczęto w 2017 r. Remont pochłonie 14 milionów 962 tys. 915 zł. Do końca roku został niewiele ponad miesiąc. Co jeszcze muszą zrobić drogowcy? - Do wykonania pozostało dokończenie oznakowania poziomego i pionowego, odmulenia rowów, utwardzenia poboczy, roboty porządkowe itp. - wylicza dyrektor DSDiK. Dyrektor przypomina też, że nadal będą występować miejscowe utrudnienia spowodowane koniecznością wykonania pozostałych prac.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koniec się zbliża, ale powoli

W maju dyrektor kłodzkiego szpitala wystąpiła do wojewody o przekwalifikowanie karetki stacjonującej w Nowej Rudzie. Mamy koniec roku, a wciąż nie wiadomo kto będzie nas ratował - lekarz, czy sami ratownicy.

foto: Internet

Są zmiany w przepisach dotyczących wspólnot mieszkaniowych. Od stycznia większość zrobi wszystko.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×