REKLAMA

30 tysięcy od konserwatora

Tylko parafia w Dzikowcu dostała pieniądze z najnowszej puli funduszy jaką miał do rozdziału Wojewódzki Konserwator Zabytków. 30 tys. zł pójdzie na konserwację ambony w kościele w Woliborzu.

Do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w tym roku wpłynęło 171 wniosków o dofinansowanie prac konserwatorskich, remontowych i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Opiewały na łączną kwotę niemal 32 mln zł. Konserwatorzy takich pieniędzy nie mieli, więc kasę dostali tylko nieliczni. I tak jednak więcej niż w latach ubiegłych. W tym roku do rozdania było 5 i pół miliona złotych. W ciągu ostatnich 10 lat dotacje na ten cel nie przekraczały 780 tys. zł rocznie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 30 tysięcy od konserwatora

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×