REKLAMA

Nadajnik w przyszłym roku

- W tej chwili jesteśmy na etapie uzyskiwania decyzji. Stacja powinna zostać uruchomiona w przyszłym roku - zapowiada Witold Tomaszewski, doradca zarządu spółki P4, operatora sieci Play. Taką informację Tomaszewski może podać, bo w tym tygodniu zgodę na budowę nadajnika podpisały władze gminy. Przypomnijmy. Informacja o inwestycji pojawiła się w marcu na stronie internetowej urzędu gminy. O planach postawienia nadajnika w Sokolcu nie wiedzieli ani sołtys Andrzej Chmielarz, ani miejscowa radna Hanna Groń. Po przekazaniu informacji o planowanej inwestycji przez naszych dziennikarzy zarówno sołtys, jak i radna ostatecznie stwierdzili, że nie widzą przeszkód i nie zakłóci to krajobrazu. - Jeżeli ma to polepszyć odbiór mieszkańcom i przynieść im korzyści, to ja nie mam nic przeciwko temu. U nas we wsi wszyscy poprzechodzili z Orange do innych sieci Plus, czy Play, bo były problemy. Osobiście korzystałem z telefonu w sieci Orange i nikt ze wsi nie mógł się do mnie dodzwonić. Dlatego jeżeli ma być teraz lepiej w Play, to jak najbardziej nie mam nic przeciwko - tłumaczył w rozmowie z nami Chmielarz. - Jest to inwestycja, która będzie realizowana na działce prywatnej, daleko od zabudowań. Wokół są tylko las i pola, więc myślę, że nadajnik nikomu nie będzie przeszkadza - przekonywała radna Hann Groń. Dzięki nadajnikowi polepszy się jakość połączeń wykonywanych ze wsi Sokolec, Sierpnica, Sowina i Rzeczka oraz z kompleksu narciarskiego Górnik. - Maszty stawia się tam, gdzie są klienci korzystający z usług sieci komórkowych. W tym rejonie jest dużo naszych klientów (miejscowych i przyjezdnych), którzy zgłaszają nam problemy z zasięgiem - przypomina Tomaszewski.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Nadajnik w przyszłym roku

Obrazek użytkownika Redaktor
  • Redaktor
  • 15-05-2018

Nowa gazeta w Radkowie! Już wkrótce nowy bezpłatny magazyn radkowski. Do Waszych skrzynek trafi nowy bezpłatny magazyn o gminie Radków! W pierwszym numerze przedstawiamy kto jest kim w radkowskim magistracie: ujawniamy powiązania rodzinne i wcześniejsze miejsce pracy wielu urzędników. Przedstawimy też kopie dokumentów świadczących o "fachowości" obecnych pracowników ratusza. Ponadto zestawienie środków unijnych pochodzących z ZIT pozyskanych przez Radków i dla porównania gminy Mieroszów i wiejską Nowa Ruda. Zapraszamy też do lektury najnowszego sondażu i prezentacji (potencjalnych) kandydatów na burmistrza Radkowa
Obrazek użytkownika Ruch Odnowy
  • Ruch Odnowy
  • 15-05-2018

Czas przewietrzyć Radków. Dość układów i patologii. Dość ochłapów dla ludzi a profitów dla swoich. Obniżmy pensje burmistrza i diety radnych o połowę.

Mieszkańcy wsi w gminie Nowa Ruda i gminie Radków skarżą się na problemy z dojazdami.

Mieszkańcy są zbulwersowani, prezes spółdzielni nie widzi w tym nic złego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×