REKLAMA

40 milionów na zakup autobusów

Problemy z dojazdem mają się skończyć. Mają pojawić się wahadłowe połączenia między dzielnicami Nowej Rudy oraz do wsi gminy Nowa Ruda.

Komunikacja miejska w Ząbkowicach Śl. zostanie uruchomiona w przyszłym roku. 7 nowych hybrydowych autobusów będzie docierać do każdej miejscowości w gminie. Miejscowe władze na zakup pojazdów z Funduszy Europejskich pozyskały 10 milionów 722 tysięcy złotych. Plany ambitne i godne pochwały. Sprawdzamy zatem, jakie plany związane z komunikacją lub jej usprawnieniem mają władze miasta i gminy Nowa Ruda. - Miasto będzie starało się o pozyskanie funduszy norweskich, o 10 milionów euro, na zakup niskoemisyjnych autobusów – zapowiada Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. - W przypadku pozyskania tych funduszy wraz z partnerami, czyli powiatem kłodzkim i gminą Nowa Ruda planujemy uruchomić wahadłowe połączenie między dzielnicami miasta oraz w gminie wiejskiej. O szczegółach będziemy mogli mówić z początkiem przyszłego roku - dodaje urzędnik. Inaczej do sprawy podchodzi burmistrz Jan Bednarczyk. – Radków nie będzie kupował autobusów, ani nie będzie zajmował się komunikacją, bo to nie jest zadanie samorządu - przekonuje Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Od tego są przedsiębiorcy transportowi. Są autobusy, działa PKS Kłodzko, będzie wdrożony też kurs do Karłowa - zapowiada burmistrz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): 40 milionów na zakup autobusów

Obrazek użytkownika Iga
  • Iga
  • 31-07-2019

Zamiast autokarów proszę zakupic busy 20 osob i będzie kazdy kurs rentowny dla PKS.
Obrazek użytkownika Oblibenec
  • Oblibenec
  • 05-08-2019

Panie Burmistrzu Radkowa, proponuję po tylu kadencjach na tym stanowisku zapoznać się w końcu z ustawą o samorządzie gminnym i nie będzie Pan mówił takich bzdur, że komunikacja nie jest zadaniem samorządu. Proszę: art. 7 wspomnianej ustawy: "1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy: (...) 4) lokalnego transportu zbiorowego;" To, że część gmin, w tym Radków, nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, nie oznacza, że można takie bzdury mówić. I nie chodzi o to, aby Radków kupował autobusy, bo to byłaby głupota dla tak małej gminy. Ale chodzi o sfinansowanie transportu, tak jak to robią inne gminy, np. Głuszyca, Jedlina-Zdrój, gminy powiatów dzierżoniowskiego, świdnickiego, czy wałbrzyskiego. Średnia stawka za km to 5zł. Czyli kurs tam i z powrotem z Radkowa do Nowej Rudy to 200zł. Można uruchomić z 5 takich kursów w dni robocze i co najmniej dwa w weekendy, co dałoby miesięczny koszt utrzymania linii ok. 24000 zł miesięcznie MINUS wpływy z biletów. Okazuje się, że koszt dla gminy niewielki, a mamy całotygodniowe połączenia. Przecież dziś w weekendy i święta do Radkowa nie ma kompletnie żadnego dojazdu!
Obrazek użytkownika Q
  • Q
  • 07-08-2019

Najpierw pn bednarczyk powinien skończyć kurs komputerowy dla emerytów i kupic sobie konputer z internetem

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×