REKLAMA

Dzień Pupila

Na Górze Wszystkich Świętych odbył się "Piknik z Pupilem"

W niedzielę 3 września już po raz drugi mieszkańcy miasta Nowa Ruda, parafianie i goście mogli razem ze swoimi "pupilami" nie tylko uczestniczyć w zabawie, ale i we Mszy Św. Pogoda od samego rana trzymała organizatorów w napięciu, stawiając pod wielkim znakiem zapytania zaplanowaną na wolnym powietrzu uroczystość. Jednak wiara i modlitwa nakazywały być dobrej myśli. O godz. 11.00 zespół Podzamek Boy's rozpoczął piknik i prowadząca spotkanie pani Magda przywitała zaproszonych gości, przedstawiła jego plan oraz zaprosiła wszystkich do zabawy. O godz. 14.00 rozpoczęła się Msza św. Przewodniczył jej ks. Jacek, koncelebrował ojciec Efrem z Wambierzyc. Ojciec Franciszkanin Mszę św. sprawował w intencji ks. Jacka, z racji niedawnych imienin. Za oprawę muzyczną odpowiadał pan Artur Turański z parafii Św. Mikołaja z Nowej Rudy. Prowadzona przez niego dziecięca schola „Załoga Boga” wykonała podczas Mszy wiele pięknych pieśni religijnych. Kazanie wygłosił o. Efrem. Dotknął w nim encykliki Papieża Franciszka Laudato si’, mi’ Signore, zachęcając do wrażliwości na świat roślin i zwierząt. Na koniec Mszy ks. proboszcz Krzysztof Iwaniszyn złożył życzenia ks. Jackowi, podziękował wszystkim za pomoc w organizacji pikniku oraz zachęcił do udziału w jego drugiej części, zapraszając na coś ciepłego. Po poświęceniu wody ojciec Efrem przeszedł między zwierzętami, aż do zagrody wykonanej przez pana Stefana Kobaka. Po modlitwie przyszedł czas na zabawę przy muzyce i na małe co nieco. Podobnie jak w ubiegłym roku, zwycięzcom piknikowych konkursów (na najbardziej egzotycznego, największego i najmniejszego pupila; na najstarszego i najmłodszego opiekuna pupila)zostały wręczone symboliczne ikonki ze św. Franciszkiem. Po wręczeniu nagród odbyła się licytacja tortu przygotowanego przez p.p. Krystynę i Tadeusza Pająk. Jak zawsze tort był piękny i zaskoczył wszystkich. Po pysznych przekąskach: grochówce, smalcu, kukurydzy, kiełbaskach z grilla można było posmakować swojskich wyrobów. Zaproszeni przez organizatorów pikniku goście dopisali i przywieźli swoich pupili. Prezentacyjne stanowiska ustawili w pobliżu sceny, by zainteresowani mogli, obchodząc ją, podejść do stanowisk, przy których mieli możliwość zadawania pytań i podzielenia się swoimi wiadomościami. Każdy zaproszony gość przybliżył swoją pracę i zachęcił do dbania o przyrodę. Po bardzo owocnym dniu, o godz. 18.00 uroczystość dobiegła końca. Już dziś zapraszamy na ”Piknik z pupilem 2018”, a komitetowi organizacyjnemu serdecznie dziękujemy za ogromne poświęcenie. Niech ten czas tegorocznego pikniku skłoni do chrześcijańskiego patrzenia na świat, którego człowiek jest koroną, a wszystko jest mu poddane.

Parafia Słupiec

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dzień Pupila

Podpalał wiaty przystankowe oraz pojemniki na śmieci. Został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 90 miesięcy. O tym, jaki ostatecznie los go spotka zdecyduje sąd.

 

Wiele tygodni poczekamy, aby Noworudzkie Usługi Komunalne opróżniły nasze przydomowe szambo. Dlaczego tak długo?
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×