REKLAMA

Będzie kamieniołom w Raszkowie?

foto: pixabay.com

W Raszkowie są złoża czerwonego piaskowca. Powstanie kamieniołomu, oznaczałoby koniec turystyki we wsi.

Cała wieś zmieniłaby się nie do poznania. Jednak jak przekonuje burmistrz Jan Bednarczyk złoże jest zbyt małe, aby rozpocząć jego wydobycie. Również sołtys wsi, Szczepan Maślak, głęboko wierzy w to, że do wydobycia nigdy nie dojdzie. - Wszyscy wiedzą, że takie złoża są, ale nie są poruszane żadne tematy związane z jego wydobyciem i dobrze byłoby, aby się nie pojawiły – przyznaje Maślak. - Przez Raszków przebiega droga powiatowa. Po jednej i po drugiej jej stronie są domy, a złoża są obok tej drogi, więc jakby ruszyło wydobycie, byłaby to katastrofa – uważa sołtys. Raszków rozwija się też turystycznie. Aktywny kamieniołom totalnie zmieniłby wieś. - Zauważyłem, że jest bardzo duży napływ turystów. Ta droga choć jest asfaltowa pełni też jakby funkcję ścieżki rowerowej, a turystów z roku na rok przybywa i nie wyobrażam sobie, co by było jakby ruszył kamieniołom. Podejrzewam, że byłby to koniec wsi – uważa Szczepan Maślak.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Będzie kamieniołom w Raszkowie?

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki. Nowe zachorowania w ciągu ostatnich 24 godzin. Sprawdź ile osób zachorowało 28 listopada. Przez ostatnią dobę w powiecie kłodzkim zmarły 2 osoby.

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk kobiet w Kłodzko. Tym razem pod hasłem: "W imię matki, córki, siostry"

Nowa Ruda, gmina Nowa Ruda, miasto i gmina Radków: wiele wskazuje, że od stycznia będziemy więcej płacić za wywóz odpadów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×