REKLAMA

Nie tylko opony

Policjanci ruchu drogowego przypominają kierowcom, jak należy przygotować się do zimowych podróży.

Proste rady i doposażenie samochodu poprawią komfort jazdy. Dbając o swoje bezpieczeństwo, dbamy o bezpieczeństwo innych.
Przygotowanie auta do zimy to nie tylko wymiana opon z letnich na zimowe. Policja radzi jak poprawić nie tylko komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo. Oto kilka porad przygotowanych przez kłodzką drogówkę.
Łańcuchy
W miejscowościach górskich oraz drogach usytuowanych w górach w okresie zimowym mogą wystąpić ekstremalne warunki podróżowania, w których zimowa opona nie wystarczy. Gruba warstwa śniegu lub lodu sprawi, że jazda będzie niemożliwa. Możemy spotkać się również z nakazem założenia łańcuchów, sygnalizowanym przez znaki drogowe czy funkcjonariuszy policji. Na rynku dostępnych jest wielu producentów łańcuchów na koła samochodu, najlepiej zaopatrzyć się w takie, które bez trudu założymy na opony.
Widoczność
Dobra widoczność, odpowiedni nadmuch na szyby, działające światła i odpowiednia ilość płynu do spryskiwaczy wpływają na bezpieczeństwo na drodze. Napełnijmy zbiornik i zostawmy zapas płynu do spryskiwaczy w bagażniku. Wymieńmy gumy naszych wycieraczek, jeśli są w złym stanie. Kolejną istotną sprawą jest system nadmuchu na szyby auta. Jeśli nie jesteśmy w stanie dokonać sami przeglądu samochodu uczyńmy to w warsztacie. Sprawdźmy, czy działają wszystkie światła zewnętrzne i czy nasz klakson jest sprawny. Dla własnej wygody dobrze jest przesmarować uszczelki, dzięki czemu drzwi nie będą przymarzać w czasie minusowych temperatur. Warto też mieć komplet podstawowych żarówek na zapas.
Wyposażenie
Apteczka doraźnej pomocy pomijając taksówki i autobusy nie jest obowiązkowa, a tylko zalecana. Kierując się zdrowym rozsądkiem i wyobraźnią każdy z nas powinien ją jednak posiadać. W aucie powinna się też znaleźć skrobaczka do szyb, szczotka do odśnieżania (najlepiej z miękkim włosiem). Nie zapomnijmy także o kablach, które pozwolą na uruchomienie silnika przy wykorzystaniu akumulatora przyjaznego nam kierowcy. Jeśli chcemy szybko pozbyć się lodu i szronu z szyb, dostępne są specjalne odmrażacze w sprayu oraz preparaty przeciw szronieniu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nie tylko opony

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×