REKLAMA

Dzień Suszu

Dzień Suszu w Suszynie, organizowany przez Sołectwo, to okazja do prezentacji tegorocznego suszu: owoców, kwiatów, ziół, warzyw i możliwości zastosowania

W Suszynie od kilku lat organizowany jest Dzień Suszu, będący pokłosiem zainteresowań grupy mieszkańców roślinami, z których można zrobić susz. Począwszy od maja sadzą i sieją, robią wiejskie zielniki, potem zbierają i suszą, a jesienią prezentują swoje zbiory. Cały proces jest naturalny, bez ingerencji środków chemicznych. Podczas imprezy można więc zobaczyć z jakich ziół, owoców czy kwiatów zrobić susz, prezentowane są sposoby suszenia oraz zastosowanie gotowych już produktów: w kuchni, łazience, do dekoracji. Asortyment jest bardzo szeroki – począwszy od prostych przypraw po wieloskładnikowe mieszanki! W programie Dnia Suszu w Suszynie są też porady zdrowotne i prezentacje innych domorosłych produktów, stosowanych w naturalnej kuchni czy medycynie niekonwencjonalnej. Wydarzenie odbędzie się 28 października (sobota) w świetlicy wiejskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dzień Suszu

Podpalał wiaty przystankowe oraz pojemniki na śmieci. Został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 90 miesięcy. O tym, jaki ostatecznie los go spotka zdecyduje sąd.

 

Wiele tygodni poczekamy, aby Noworudzkie Usługi Komunalne opróżniły nasze przydomowe szambo. Dlaczego tak długo?
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×