REKLAMA

Od czerwca w dusznickim młynie

Recyklingowe wykorzystanie papieru w postaci tzw. „papierowej wikliny” to temat wystawy prezentowanej w Muzeum Papiernictwa od 1 czerwca do 29 lipca.

Do udziału w wydarzeniu zaproszona została Grupa Eko-wyploty – papierowy recykling działająca przy Gminnej Bibliotece w Wiązowie. Prezentowane na ekspozycji prace powstały dzięki zwijaniu papieru gazetowego w tutki, a następnie wyplataniu z niego rzeczy codziennego użytku, elementów wyposażenia mieszkania lub ogrodu. Znakiem rozpoznawczym Grupy stały się wielkoformatowe postaci czytające książki tzw. Czytacze. Artystki z Wiązowa gościły w Muzeum Papiernictwa podczas „Święta Papieru” w 2016 roku.

Grupa Eko-wyploty – papierowy recykling działa przy Gminnej Bibliotece w Wiązowie od roku 2013. Prowadzona przez plastyka Dorotę Jarosz-Franczak. Aktualnie trzon grupy stanowi zespół pięciu kobiet: Krystyna Pala, Stanisława Janiszewska, Teresa Chmura, Teresa Kaczmarczyk, Katarzyna Wojtowicz; jednak pracownia ma charakter otwarty i często do realizacji projektów włączają się dodatkowe osoby. Oprócz wspomnianych wyżej Pań swoje prace zaprezentują również: Marcin Mękarski, Marianna i Zuzanna Pabian.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Od czerwca w dusznickim młynie

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w II Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 8 października w Nowej Rudzie.

Proboszcz wyjaśnienie napisał. Biskup je przyjął.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×