REKLAMA

Kłodzko: pilnie potrzebne osocze ozdrowieńców

Fot. PIxabay

Kłodzko: pilnie potrzebne osocze ozdrowieńców. Można ją oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu

Lekarze walczący z epidemią zachęcają osoby, które mają za sobą infekcję koronawirusa do oddawania osocza w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Terapia osoczem pomaga leczyć pacjentów z COVID-19. Osocze pobrane podczas jednej wizyty w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa może uratować nawet 3 osoby. - W naszych rękach jest jedno z najskuteczniejszych narzędzi do walki z koronawirusem. To osocze ozdrowieńców. W ten sposób osoby, które przeszły chorobę Covid19 mogą uratować życie i zdrowie innych ludzi. Zachęcam wszystkich, którzy pokonali chorobę do oddawania osocza – apeluje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

 

Gdzie oddać osocze?

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, ul. Czerwonego Krzyża 5/9 (e-mail: ozdrowieniec@rckik.wroclaw.pl, telefon: 71 371 58 24 lub 693 693 702; od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00) oraz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, ul. Chrobrego 31 (e-mail: ozdrowieniec@rckik.walbrzych.pl, telefon: 74 664 63 19; od poniedziałku do piątku w godz 7.00-13.30).

 

Od kogo pobrać osocze?

Osocze może zostać pobrane od osób: w wieku 18-65 lat, które przeszły zakażenie SARS-CoV-2 i u których minęło co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji. Osocze pobierane jest metodą plazmaferezy. Podczas plazmaferezy pobierana jest krew, którą rozdziela się na osocze i pozostałe składniki, które są przetaczane z powrotem do żyły dawcy. Pobieranie osocza nie boli. Jest całkowicie bezpieczne i trwa od 30 do 40 minut. Jednorazowo pobierane jest nie więcej niż 750 ml osocza.  

 

Gdzie zrobisz test na koronawirusa

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: pilnie potrzebne osocze ozdrowieńców

Fot. Przemysław Ziemski

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w lesie. Strażacy mają utrudniony dostęp do ogniska pożaru. Zobacz film z akcji gaśniczej

Fot. PTTK

Zobacz, które szlaki od połowy maja będą już niedostępne dla turystów

Fot. KPP Kłodzko

Do policyjnego depozytu trafiło ponad 2,8 kilograma amfetaminy oraz susz marihuany. Co jeszcze policjanci znaleźli w domu 36-latka?

Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×