REKLAMA

Polanica-Zdrój. 20 milionów na dojazd do szpitala

Polanica-Zdrój: czy szpital doczeka się nowej drogi dojazdowej?

Fot. FB/Mateusz Jelin

Polanica-Zdrój. Jest szansa na budowę drogi do szpitala. Co ruszyło się w sprawie?

Polanica-Zdrój. Budowa drogi dojazdowej do polanickiego SCM-u nabiera rumieńców. Miesiąc temu burmistrz Jellin napisał w tej sprawie do wicepremiera Kaczyńskiego. Teraz opublikował zapytanie ofertowe w sprawie wykonania dokumentacji technicznej nowej drogi. Bezpośrednia droga dojazdowa do Specjalistycznego Centrum Medycznego, tzw. droga życia, to bardzo ważny - strategiczny dla całego regionu punkt. Obecnie, żeby dojechać do nowoczesnego szpitala trzeba przebijać się przez centrum uzdrowiska. - W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, rozpoczęliśmy działania mające na celu opracowanie aktualizacji koncepcji tej drogi, a w kolejnym roku przygotujemy projekt budowlany, który da realną szansę na realizacją inwestycji – informuje Mateusz Jellin, burmistrz Polnicy-Zdroju.

List do premiera

- Bezpośrednia droga dojazdowa do Specjalistycznego Centrum Medycznego, tzw. „droga życia” w Polanicy-Zdrój to bardzo ważny element infrastruktury naszego miasta, strategiczny dla całego regionu. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów rozpoczęliśmy działania mające na celu opracowanie aktualizacji koncepcji tej drogi, a w kolejnym roku przygotujemy projekt budowlany, który da realną szansę na realizację tej inwestycji. W związku z tym wystosowaliśmy list m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka z prośbą o wsparcie naszych działań i dofinansowanie realizacji tego zadania. Liczymy również na poparcie parlamentarzystów: Michał Dworczyk, Marcin Gwóźdź, Wojciech Murdzek - Poseł na Sejm, Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP, Aleksander Szwed– informował na początku grudnia Mateusz Jellin, burmistrz Polnicy-Zdroju.

 

Nowa droga dojazdowa biegłaby bezpośrednio z DK 8 do SCM-u. Mierzyłaby ok. 1,3 km lub 1,5 km w zależności od wybranego przebiegu. O potrzebie jej budowy mówi się od wielu lat. Koszt to ok. 20 mln zł.

 

DOWIEDZ SIĘ ILE OSÓB ZACHOROWAŁO NA KORONAWIRUSA 20 STYCZNIA

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ, GDZIE BĘDZIESZ MÓGŁ SIĘ ZASZCZEPIĆ

PRZECZYTAJ DO KIEDY UTRZYMAJĄ SIĘ OBOSTRZENIA

MIESZKANIEC POLANICY POTRZEBUJE POMOCY - WEJDŹ I ZOBACZ, JAK MOŻESZ  GO WESPRZEĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Polanica-Zdrój. 20 milionów na dojazd do szpitala

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×