REKLAMA

Sokolec: wybudowano nowy parking

Sokolec: powstało 18 miejsc postojowych

Fot. Gmina Nowa Ruda

Sokolec: wybudowano nowy parking. Ma 18 miejsc parkingowych

Na Przełęczy Sokolej w Sokolcu wybudowano nowy parking. Powstało 18 miejsc postojowych, w tym 2 dla niepełnosprawnych, chodnik i mur oporowy. Inwestorem jest Gmina Nowa Ruda, a wykonawcą firma Krężel ze Ścinawki Średniej. Urzędnicy pozyskali na budowę parkingu 112,2 tys. zł z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, a 221,6 tys. zł stanowił wkład własny gminy. To właśnie z Przełęczy Sokolej turyści ruszają na Wielką Sowę. - Mam nadzieję, że teraz zwiększy się komfort użytkowania drogi, a inwestycja wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców - podkreśla wójt Adrianna Mierzejewska.

Na Przełęczy Sokolej W Sokolcu będzie bezpieczniej

Podniesienie bezpieczeństwa przyczyni się również do zwiększenia atrakcyjności Gminy Nowa Ruda, głównie pod kątem rozwoju turystyki samochodowej i pieszej. Projekt komplementarny jest ze zrealizowanym w 2018 roku w Gminie Nowa Ruda zadaniem „Budowa parkingów Park&Ride oraz inwestycje w energooszczędne oświetlenie drogowe w Gminie Nowa Ruda w celu ograniczenia niskiej emisji transportowej w Aglomeracji Wałbrzyskiej”. W efekcie wybudowano parking w Sokolecu na 10 miejsc parkingowych, w tym 1 dla osób niepełnosprawnych. Budowa parkingu, bezpośrednio w okolicy wejścia na szlaki turystyczne oraz w sąsiedztwie wyciągów narciarskich stanowić będzie kontynuacją budowy miejsc parkingowych, dzięki którym będzie bezpieczniej.

Droga pozbawiona poboczy

Sokolec jest miejscowością turystyczną położoną w paśmie Gór Sowich. Na jej terenie znajduje się kilka wyciągów narciarskich. Jest to baza wypadowa na licznie przebiegające piesze szlaki turystyczne: rowerowe, piesze i samochodowe. Posiada dużą bazę noclegową w postaci gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów oraz schronisk. Jest najliczniej odwiedzaną miejscowością w Gminie Nowa Ruda. Zabudowa miejscowości ma charakter łańcuchowy. Droga powiatowa, biegnąca przez miejscowość, z uwagi na ukształtowanie terenu jest wąska i w dużej mierze pozbawiona poboczy. W związku z powyższym, konieczne było tworzenie miejsc postojowych, z których korzystać będą zarówno mieszkańcy Sokolca i Gminy Nowa Ruda, jak i odwiedzający go licznie turyści. W okresach wzmożonego ruchu turystycznego, w sezonie zimowym i letnim odwiedzający mają problemy z pozostawieniem pojazdu w bezpiecznym miejscu, tak by nie stwarzał zagrożenia w ruchu drogowym zarówno dla pieszych, jak i innych zmotoryzowanych użytkowników drogi. Realizacja projektu w dużej mierze przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa osób korzystających z powstałej infrastruktury, już tylko dzięki temu, że wpłynie to na dynamikę ruchu drogowego, a co za tym idzie na zwiększenie widoczności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 Źródło: Gmina Nowa Ruda

 

 

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Sokolec: wybudowano nowy parking

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

42-latek z powiatu kłodzkiego miał przy sobie amfetaminę. Narkotykami handlował

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×