REKLAMA

Zieleniec: Stoki narciarskie będą otwarte

Zieleniec: stoki narciarskie będą otwarte

Fot. zieleniec.pl

Zieleniec: stoki narciarskie będą otwarte. Korzystanie z infrastruktury narciarskiej możliwe będzie w ścisłym reżimie sanitarnym

Zielniec: stoki narciarskie będą otwarte. To dobra informacja dla przedstawicieli branży narciarskiej. W sezonie 2020/2021 stoki narciarskie będą otwarte! Korzystanie z infrastruktury narciarskiej możliwe będzie w ścisłym reżimie sanitarnym. Wszędzie obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa. Jak poinformował portal zieleniec.pl zjeść w Zieleńcu będzie można jedynie posiłki wydawane na wynos, a baza noclegowa dostępna będzie jedynie dla osób będących w podróży służbowej. Należy jednak podkreślić, że ustalenia te opisują stan na 24 listopada, który może jednak w każdej chwili ulec zmianie.

 

Zieleniec: stoki narciarskie otwarte

- Jako resort gospodarczy, musimy uwzględniać decyzje dotyczące ochrony zdrowia i życia Polaków. Jednak chcemy uniknąć zamknięcia stacji narciarskich. Będziemy w tej kwestii wykorzystywać doświadczenie innych europejskich krajów. Doszliśmy z branżą narciarską do uzgodnień dotyczących szczególnego reżimu sanitarnego i jeżeli GIS zaakceptuje te rozwiązania, to jutro będziemy mogli wydać komunikat o tym, że branża narciarska będzie otwarta w ramach ustalonych rygorów sanitarnych. Poza konsultacjami z branżą narciarską rozmawialiśmy dziś również, wraz z wiceministrem Andrzej Gut-Mostowy, z przedstawicielami branży hotelarskiej i samorządowcami z gmin i powiatów turystycznych- napisał Jaroslaw Gowin, minister rozwoju. - Mamy świadomość tego, w jak trudnej sytuacji znajduje się branża turystyczna. Jest ona jedną z najbardziej dotkniętych przez obostrzenia. Ich wprowadzenie umożliwiło nam jednak uniknięcie najgorszego scenariusza, czyli całkowitego lockdownu. Jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się poprawiać, pójdzie za tym łagodzenie obostrzeń. W następnych dniach planujemy w Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii kolejne rozmowy z przedstawicielami dotkniętych obostrzeniami branż!- dodał. 

 

Zieleniec Ski Arena

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena położona w Zieleńcu na wschodnich zboczach Gór Orlickich, między Orlicą, Šerlichem, Zielonym Garbem i Masarykovą Chatą jest największym kurortem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej i jednym z największych w Polsce. To stolica narciarstwa alpejskiego Ziemi Kłodzkiej. Posiada 23 kilometry pięknie położonych i malowniczych tras narciarskich, zróżnicowanych zarówno pod względem długości, jak i pod kątem zaawansowania. Odnajdą się tutaj bardziej wymagający narciarze i snowboardziści. Jest tu najdłuższa zieleniecka trasa, która ma 2800 metrów długości, dostępna jest także trasa czarna “Na krechę”. Zjeżdżać mogą także całe rodziny, które z jednej strony chcą zdobywać na nartach pierwsze szlify lub po prostu miło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Większość dostępnych w Zieleniec Ski Arena tras posiada sztuczne oświetlenie, dzięki czemu trwa u nas aż do godziny 21:00. 20 listopada uruchomiono na stoku armatki i rozpoczęło się naśnieżanie stoków. Otwarcie sezonu narciarskiego planowane jest tutaj już na początku grudnia. 

 

Przeczytaj, jakie zmiany w związku z obostrzeniami czekają nas od 28 listopada

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Zieleniec: Stoki narciarskie będą otwarte

Obrazek użytkownika Biker
  • Biker
  • 24-11-2020

Czemu Tylko o zieleniec reklama inne innye stoki nie .....
Obrazek użytkownika Prezes Jarek
  • Prezes Jarek
  • 24-11-2020

Wróżka zadała pytanie psychologiczne .Jak nazywa się kawa z trzech ekspresów naraz ? No kto szybko odpowie ?to sprawdzenie inteligencji.

Fot. Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój: Mur w Stawie Zdrojowym będzie trzeba zburzyć i wykonać od nowa. Dlaczego? VIDEO

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Kłodzko: Dokument pokontrolny w sprawie funkcjonowania rodziny zmarłej Hani będzie liczył ok. 600 stron...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×