REKLAMA

Mieli życie przed sobą

Gdy obudziłem się w piątkowy poranek, zobaczyłem na telefonie zdjęcia od Czytelnika. Nie wiedziałem jeszcze kto, ani gdzie dokładnie zginął. Wiedziałem, że ten dzień na długo zapisze się w historii Nowej Rudy, tragicznych zdarzeń w naszym mieście. Ta tragedia pokazała, że ludzie w takich momentach jednoczą się. Choć nie wszyscy. Mam pretensje do miejscowych psychologów i pedagogów, że nie pomyśleli, aby zaproponować wsparcie rodzinom zmarłych. Tak bardzo tego potrzebowali, że sami musieli się o to prosić. Może nie powinienem chwalić, ale ksiądz proboszcz ze Słupca pokazał, że jest na właściwym miejscu. To duchowny z powołania, taki którego życzę każdej parafii. Nie oceniał, nie osądzał. Pojechał do szpitala spotkać się z chłopakiem, który przeżył. Otoczył też opieką rodziny zmarłych. Niby zachował się normalnie, jak Pan Bóg przykazał, a jednak piszę o tym, bo takich księży nam brakuje. Jednym ze zmarłych był 19-letni Bartek. Miał przed sobą całe życie. Jak mówią jego rodzice, mieli wspólnie za dwa tygodnie jechać do Albanii na wczasy. Pozostał im młodszy, 10-letni syn, któremu Bartek robił śniadania i odprowadzał do szkoły, gdy rodzice byli w pracy. Bartek uczył się w klasie o profilu gastronomicznym w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości.  Ostatnia jego podróż, to powrót z imprezy. Urodziny kolegi. Siedział z tyłu. Takie historie zdarzają się. Nie tylko tym, którzy zmarli, ale także tym, którzy żyją. Wiem, że po wypadku na tych, którzy przeżyli wielu już wydało wyrok, ale nie osądzajmy. Współczujmy wszystkim, bo to co się stało to wielka tragedia. Nie tylko dla rodzin, ich bliskich i znajomych, ale całej Nowej Rudy, Radkowa i okolicznych wsi.

Komentarze dla artykułu (2): Mieli życie przed sobą

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

foto: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowej Rudzie

Było boisko, będzie teren rekreacyjny. Sprawdzamy, gdzie teraz młodzież z os. XXX-lecia w dzielnicy Słupiec będzie mogła pokopać w piłkę.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka. Biegli ocenią, czy nagła śmierć 11-latki ze szkoły z Ludwikowic Kł. mogła być wynikiem błędu lekarskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×