REKLAMA

Rada to nie sejm czy sejmik

Opamiętajcie się! Rada Gminy Nowa Ruda to nie sejm, czy sejmik. Radni wybrani kilka tygodni temu przez mieszkańców dostali od nich mandat zaufania. Większość mieszkańców opowiedziała się za wójt Adrianną Mierzejewską i to ona, a nie Bożena Sołek-Muzyka, czy Wojciech Kołodziej stoi na czele gminy (władza wykonawcza). Ale do rady gminy, czyli władzy uchwałodawczej, decyzją mieszkańców dostali się w większości kandydaci opowiadający się jako przeciwnicy wójt Mierzejewskiej. Zdziwiłbym się teraz, gdyby jeszcze przed pierwszym posiedzeniem rady, ci radni oszukiwali swoich wyborców i przeszli na drugą stronę. Przykład Nierodki, Kalkowskiego, czy Wójtowicza pokazał, że mieszkańcy tego nie lubią. Wyborcy pamiętają takie zdrady (zdradzili Mierzejewską - przeszli do Kołodzieja) i prędzej, czy później nie zagłosują na takie osoby. Zatem panie Bolku Pietruszewski z Dzikowca byłbym zdziwiony, gdyby oszukał Pan swoich wyborców i kierując się nie głosem swoich wyborców, ale zwyczajnym kupczeniem, sugestiami różnych osób i być może swoją bojaźnią, przeszedł na stronę wójt Adrianny Mierzejewskiej, aby miała tym samym większość w radzie i mogła robić co chce. Uważam, że powinna być opozycja. Ale nie taka, która będzie głosować za każdym razem przeciwko. Nie bo nie. Ala taka konstruktywna. A zatem najbliższe dni pokażą, na kogo zagłosuje pan Pietruszewski, a tym samy kto będzie przewodniczącym rady gminy - Bożena Sołek-Muzyka (to ona jest popierana przez wspólny klub radnych Kołodzieja i Sołek-Muzyki), czy też Janusz Ferenc (najprawdopodobniej kandydat wójt Mierzejewskiej). To pierwsze głosowanie będzie prognostykiem na przyszłość, czy wójt będzie miała radnych semaforów, czy też prawdziwych samorządowców, faktycznie decydujących o losie gminy.

 

Komentarze dla artykułu (2): Rada to nie sejm czy sejmik

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

Mieszkańcy pytają, czy Słupiec podzielony jest na Polskę „A” i Polskę „B”. O co chodzi? Chodzi o niewyremontowane pobocze na ul. Kwiatkowskiego przy budynku nr 21.

Jerzy Dec to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który w tegorocznych wyborach otrzymał 8 880 głosów, a wraz z nimi mandat zaufania wyborców.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×