REKLAMA

Czym żyjemy?

No i znowu wyszło, jaką siłę ma „Gazeta Noworudzka”. Przed tygodniem mieszkańców wcale nie zainteresowało, że morderca z Ratna może uniknąć kary za zabicie swojej partnerki. Ważniejsze były dwa, a raczej trzy słowa opublikowane obok - burmistrz się żeni. Przyznam szczerze, że zarówno ja, jak i zapewne burmistrz takiej reakcji się nie spodziewaliśmy. Jedna z Czytelniczek napisała wiersz specjalnie z okazji ślubu włodarza z miejscową dentystką. Ludzie zaczęli masowo gratulować włodarzowi na wszelkie możliwe sposoby. A to wszystko przez nasz artykuł. Ale burmistrz zrobił jeszcze jedną rzecz, przez którą to wydarzenie nabrało jeszcze większego rozgłosu. Otóż w dniu swojego ślubu pojawił się na balu zorganizowanym po to, aby uzbierać kolejne pieniądze potrzebne na remont kościoła na Górze św. Anny. Nie było mnie tam, ale ponoć nowożeńcy bawili się wyśmienicie. Ale powróćmy do codzienności. Otóż jest zapowiedź zagospodarowania niezagospodarowanych części noworudzkiego szpitala. To dobra wiadomość jeśli bierzemy pod uwagę fakt, że spora część lecznicy doczeka się remontu. Jeśli oczywiście plan władz powiatu się ziści. Ale może być to też zła wiadomość, jeśli samorządowcy na końcu języka mają, że za jakiś czas - na przykład tuż po jesiennych wyborach - postanowią o całkowitej likwidacji oddziału wewnętrznego. Powód zapewne będzie jeden - brak wystarczającej obsady lekarskiej. I wtedy cały szpital stanie się wielkim Domem Opieki Społecznej. Żyjemy też tragedią do jakiej doszło w słupieckich zakładach Orion. Zapewne sporo poczekamy na wyniki śledztw, któ- re mają ustalić przyczyny zdarzenia. Na razie jedno jest wiadome. Nie żyje jedna z osób, które tam pracowały. I zapewne zakład teraz będzie borykał się z jeszcze większym problemem w znalezieniu pracowników niż miał do tej pory. Na koniec zachęcam do kupienia „Gazety Noworudzkiej”. Aktualnie prowadzimy kilka dziennikarskich śledztw, które powinny w najbliższych tygodniach zakończyć się ujawnieniem sporej dawki ciekawych, kryminalnych informacji o tym, co dzieje się tak naprawdę obok nas.

Komentarze dla artykułu (2): Czym żyjemy?

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

Ukąsiła Cię żmija. W Nowej Rudzie surowicy nie otrzymasz. Lek zostanie zaaplikowany dopiero w kłodzkim szpitalu. Warto o tym pamiętać. Tym bardziej, że żmije coraz częściej wychodzą nam naprzeciw.

Problemu z bezdomnymi na terenie Nowej Rudy praktycznie nie ma. Tak twierdzą urzędnicy, którzy mają obowiązek im pomagać. Ale to co zobaczyli nasi dziennikarze daje wiele do myślenia. Tak się żyje w centrum miasta.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×