REKLAMA

Uczmy się od seniorów!

Przed kilkoma tygodniami pisałem, że młodzi muszą się uczyć od seniorów. Pisałem, że nauczyciele powinni wychodzić ze swoimi uczniami poza mury szkoły i odwiedzać seniorów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, jaki działa w noworudzkim szpitalu, w miejscu zlikwidowanych oddziałów. Uważałem i nadal uważam, że może wtedy młodzi ludzie będą bardziej wyczuleni na krzywdę innych. Niestety o żadnej reakcji nauczycieli na tę moją propozycję nie słyszałem. Zresztą nie spodziewałem się, że ona tak szybko nastąpi. Za to dostałem mocny głos poparcia i wsparcia tego pomysłu od Karoliny Popiel, twórczyni Uniwersytetu III Wieku, który obecnie jest jedną z wizytówek Nowej Rudy i przykładem, że w tym pokopalnianym mieście można coś robić społecznie i z sukcesem. A co najważ- niejsze, że ludzie lgną na zajęcia organizowane przez uniwersytet. Pani Popiel dała jasny sygnał: chcę pomóc nauczycielom w organizacji takich zajęć. Powiedziała mi nawet, żeby opublikować jej numer telefonu w gazecie i zachęcić w ten sposób nauczycieli, aby nie wahali się do niej dzwonić, co niniejszym czynię (tel. 535 190 773). Nie ukrywam, że zastanawiałem się, czy o propozycji pani Popiel napisać komentarz, czy artykuł. Uznałem, że jest to ważna sprawa. Warto o tym napisać komentarz, bo Czytelnicy chętnie czytają jak krytykuję lokalne władze. W tym tygodniu jest nieco inaczej - w tym tygodniu proszę. Nie tylko nauczycieli, ale też rodziców, którzy mogą naciskać na osoby uczące ich dzieci. Myślę, że warto, bo efektami takich lekcji z seniorami będzie mniejsza ilość pobazgranych elewacji kamienic, czy zdewastowanych ławek i skwerów zieleni. Zapewne też wzrośnie społeczna świadomość w jakich warunkach (moim zdaniem tragicznych) dogorywają pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w noworudzkim szpitalu. A więc, do dzieła!

Komentarze dla artykułu (2): Uczmy się od seniorów!

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

71-letnia mieszkanka Nowej Rudy trafiła do szpitala po tym jak została potrącona.

W Radkowie będzie nowy hotel. Bednarczyk buduje do niego nową drogę
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×