REKLAMA

Wykorzystują lokalną tragedię?

Kandydat na prezydenta naszego kraju - Robert Biedroń był w Nowej Rudzie. Od jego wizyty minęło ponad 10 dni. Czy coś się z zmieniło? Nic. Dlatego mam mieszane odczucia względem jego wizyty. Z jednej strony to dobrze, bo przez chwilę cały kraj mówił o Nowej Rudzie i naszym problemie, czyli powolnej likwidacji szpitala; z drugiej strony, mam nieoparte wrażenie, że wykorzystał naszą lokalną tragedię, aby wzbogacić się politycznie i zyskać grono nowych wyborców. Jego przyjazd jest opóźniony o kilka lat, bo to właśnie wtedy zapadła decyzja, aby zacząć likwidować szpital i stworzyć wielki zakład opiekuńczo-leczniczy, co staje się faktem. Dlatego krzyczenie dzisiaj i wznoszenie haseł o likwidacji szpitala przez ludzi nie stąd, było trochę nie na miejscu, bo faktycznie obecnie likwidowany jest oddział wewnętrzny. Po proteście z Biedroniem w roli głównej, pozostały mi w głowie dwie sceny. Jedna jak Biedroń krzyczy w obronie szpitala przed noworudzkim ratuszem, druga jak w oddali, bo w okolicach sklepu Żabka, stoją burmistrz Kiliński i przewodniczący rady Andrzej Behan. Ich mina - bezcenna. Pełna zdziwienia na to co się dzieje, jakby patrzyli na małpy w zoo. Pomijając polityków, na proteście pojawili się przede wszystkim mieszkańcy. Gratuluję im odwagi. Doceniam, że zbierają podpisy, zaczynają głośno upominać się o dobro wspólne. Nareszcie! Mam nadzieję, że takich inicjatyw będzie najwięcej. Radni-bezradni, jak ich nazywałem kilka lat temu też zaczynają coś robić. Są coraz bardziej aktywni. Może w drobny kwestiach, ale liczy się sam fakt. I tak oto, w obliczu naszej lokalnej tragedii (powolnej likwidacji szpitala), znalazłem jeden pozytyw. Miłych najbliższych dni Państwu życzę. Przede wszystkim przeżytych w zdrowiu.

 

Komentarze dla artykułu (2): Wykorzystują lokalną tragedię?

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

foto ilustracyjne:
pixabay.com

Nie tylko jeżdżą do zdarzeń i często narażają życie, by ocalić nasze. Są też wyśmienitymi kucharzami, a podczas służby sami potrafią zadbać o swoje żołądki. Często wręcz wybornie.

Była kontrola na terenie Willi Konrad. Będą wycinać kasztanowce.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×