REKLAMA

Z życia wzięte

Nie wiem, czy kiedy czytacie mój dzisiejszy komentarz, wiadomo już coś o zaginionej mieszkance Ścinawki Średniej. Czy została odnaleziona, czy kilkudniowe poszukiwania zakończyły się pomyślnie, czy tragicznie? Wszyscy życzymy rodzinie i bliskim, aby odnalazła się cała i zdrowa. A jest taka możliwość, bo jeszcze nigdy nie widziałem, aby takie siły i środki były wykorzystywane do poszukiwań  zaginionych osób na naszym terenie. We wtorek nad naszymi głowami latał helikopter. W powietrzu był też dron. Teren przeczesywało w sumie ponad  100 osób. A dzisiaj (czwartek, 28 czerwca) mają jej poszukiwać również ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Cieszę się, że  aż tyle osób udało się zaangażować do poszukiwań i mam nadzieję, że przy kolejnych tego typu zdarzeniach będzie podobna mobilizacja. A teraz z troszkę innej beczki. Sprawa, o której jest dziwnie cicho, a powinno być głośno. Bardzo, bardzo głośno. Otóż ceny poboru wody i odprowadzania ścieków idą w górę i to bardzo. W ciągu trzech najbliższych lat wzrosną nie o kilka procent, ale kilkanaście. Mam nadzieję i ufam, że samorządowcy jeszcze przed jesiennymi wyborami zrobią prezent swoim wyborcom i uchwalą dopłaty do tych nowych drakońskich stawek, abyśmy tak bardzo tego odczuli. Mam też nadzieję, że  przy okazji kampanii wyborczych ktoś poruszy kwestie kosztów działalności poszczególnych spółek i zaproponuje jakieś działania zmierzające do obniżki stawek nie tylko opłat za pobieranie wody i odprowadzanie ścieków, ale też innych lokalnych opłat. Pytanie tylko, czy ktoś taki się znajdzie. O ile w gminie Nowa Ruda wójt Mierzejewska będzie rywalizować z Kołodziejem. O tyle w mieście i gminie Radków, ale też w samej Nowej Rudzie na razie nie widać kontrkandydatów dla obecnie rządzących.

 

Komentarze dla artykułu (2): Z życia wzięte

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

Nie będzie ZUS-u w centrum Nowej Rudy. Biuro prawdopodobnie zostanie przeniesione do budynku Inkubatora Przedsiębiorczości w dzielnicy Słupiec, należącego do Agroregu.

foto: użyczone

Trwają czynności, które mają potwierdzić tożsamość kierowcy, który jadąc osobówką z pasażerami wjechał w czeską ciężarówkę. Trzy osoby nie żyją.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×