REKLAMA

Na ekranie jest bajecznie

Dwa dni temu (wtorek, 9 lipca) pracowałem wieczorem nad przygotowaniem tego wydania „Gazety Noworudzkiej”. W oddali włączony był telewizor. I w pewnym momencie widzę w Polsacie noworudzki ratusz. Widzę policjantów, którzy podchodzą do burmistrza, wchodzącego do swojego samochodu zaparkowanego w dolnej pierzei rynku. Na początku pomyślałem sobie, że może w końcu coś się zmieniło i władze miasta zainwestowały w promocję na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej (do czego cały czas ich gorąco zachęcam, bo to najlepsza reklama). Ale szybko przecieram oczy ze zdumienia, bo patrzę, że burmistrz jakoś inaczej wygląda. I policjanci, którzy do niego podchodzą też nie nasi. Okazuje się, że to kolejny odcinek serialu „Znaki”. Co prawda jakiś czas temu serial można było obejrzeć na antenie telewizji AXN, ale niektórzy z nas nawet nie wiedzą, że taka stacja istnieje. Co innego Polsat - znany ogólnopolski kanał telewizyjny. Muszę przyznać, że noworudzki rynek wygląda na ekranie telewizora wręcz bajecznie. Urzekające są też krajobrazy m. in. z Bieganowa. „Znaki” to serial kryminalny. A Nowa Ruda to miasto typowo kryminalne. Od kilku tygodni przypominamy o morderstwach dokonanych w naszym mieście i okolicznych wsiach w minionych dziesięcioleciach. Czy coś się od czasu tych głośnych zbrodni zmieniło? Co prawda morderstwa zdarzają się raz na jakiś czas, ale drobna przestępczość kwitnie. Wyobraźcie sobie drodzy Czytelnicy, że w noworudzkim areszcie przestępcy poczuli się tak mocno, że jeden z nich, będąc już w celi, postanowił sprawdzić wytrzymałość drzwi do celi. Kopał i kopał. A policjanci mieli problem w dostaniu się do środka. Stróże prawa byli do tego stopnia bezradni, że musieli poprosić strażaków o pomoc. A cała brać noworudzkich przestępców - jak oni to mówią - ma teraz polewkę z tego, że policjanci sami nie mogli sobie poradzić z otwarciem drzwi i musieli wezwać na pomoc strażaków.

Komentarze dla artykułu (2): Na ekranie jest bajecznie

Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 05-11-2015

Czy w przypadku zmiany koalicji w sejmiku Golak pozostanie w PO?
Obrazek użytkownika wyborca
  • wyborca
  • 26-11-2015

Nie wiecie jak wygląda Bóg? Wystarczy spojrzeć na fotkę.....

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×