REKLAMA

Dziś początek Festiwalu Folkloru

Udział w imprezie biorą zespoły folklorystyczne z najdalszych zakątków świata

XXV Międzynarodowy Festiwal Folkloruodbędzie się w dniach 9-13. sierpnia 2017 r. Koncert inauguracyjny rozpocznie się w środę, 9.08.17 r. o godz. 18.00 na noworudzkim Rynku. Miasto Nowa Ruda reprezentowane jest przez Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”. Festiwal ma formułę objazdową. Grupy przedstawiają swój pogram w każdym z miast współorganizujących. Impreza trwa około jednego tygodnia i co roku liczy kilkuset uczestników.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Dziś początek Festiwalu Folkloru

Obrazek użytkownika kozioł
  • kozioł
  • 10-08-2017

Żenujący brak wójtowej na otwarciu festiwalu. Podobnie jak skandaliczny brak dyrektorki Centrum Kultury. Czy tak wygląda podejście władz gminy do wspólnego festiwalu? Czy to celowe działanie aby w przyszłości wycofać gminę z festiwalu? Wszystko na to wskazuje, podobno od początku swojej działalności pani Buczek dąży do wykreślenia festiwalu z kalendarza imprez w gminie. Totalny brak zrozumienia lokalnych tradycji i kultury się kłania. Nie tylko biegi i spotkania z dietetykami, co nota bene mało ma wspólnego z kulturą. Niestety pani Buczek zamydliła oczy swojej szefowej pani Mierzejewskiej i teraz zgodnym chórem olewają imprezę, która przez wiele lat wspólnymi siłami organizowana była przez miasto i gminę. Przyjdzie czas na rozliczenia, już za rok na jesień. Czas na porządki.
Obrazek użytkownika Maria
  • Maria
  • 10-08-2017

Ciekawe jak czuł się Kiliński współgospodarz Festiwalu. Brak władz gminy (choćby tylko przedstawicieli) nie było dobrze przyjęte. Mierzejewska olała burmistrza, festiwal oraz wszystkich zaangażowanych w tę imprezę ludzi. Szkoda, że ekipa z urzędu gminy promuje tylko te imprezy na których sama jest głównym organizatorem. Natomiast jak sukces ma być dzielony na kawałki to wójtowa w swojej pysze strzela focha.
Obrazek użytkownika Tototoo
  • Tototoo
  • 13-08-2017

Co to jest Cypr Północny z którego jest jeden zespół? Nie ma takiego kraju, to terytorium okupowane przez Turcję. Nikt na świecie nie uznaje takiego "kraju" prócz Turcji. Słusznie pani wójt z PIS zbojkotowała ten festiwal. A poslanka Wielichowska tego nie wiedziała... I nie mówcie że kultury nie wolno mieszać z polityką....

71-letnia mieszkanka Nowej Rudy trafiła do szpitala po tym jak została potrącona.

W Radkowie będzie nowy hotel. Bednarczyk buduje do niego nową drogę
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×