REKLAMA

Będzie radar?

foto: użyczone

Trwają czynności, które mają potwierdzić tożsamość kierowcy, który jadąc osobówką z pasażerami wjechał w czeską ciężarówkę. Trzy osoby nie żyją.

Choć od wypadku minęły dwa tygodnie, to nadal niewiele wiadomo. - Prowadzone są czynności, których celem jest potwierdzenie tożsamości kierowcy osobówki - informuje Jan Sałacki, Prokurator Rejonowy w Kłodzku. A to oznacza, że osoba wskazywana jako kierowca wcale nie musiała przyznać się do kierowania pojazdem w momencie wypadku.
Będzie radar?
Są jednak już pierwsze pomysły, jak nie dopuścić do podobnych tragedii w przyszłości w tym miejscu. Noworudzka radna Regina Wałęsa żąda od burmistrza Tomasza Kilińskiego, aby ten wystąpił do zarządcy drogi o zamontowanie fotoradaru lub innego urządzenia, które przyczyni się do spowolnienia ruchu pojazdów na tym odcinku drogi wojewódzkiej przed skrzyżowaniem z os. Waryńskiego, w okolicy firmy UMICORE. - W tym właśnie miejscu bardzo często dochodzi do kolizji lub wypadków - przekonuje radna.
Wstrząsnął miastem
Przypomnijmy: Do tragicznego wypadku doszło nad ranem 15 czerwca w Nowej Rudzie Słupcu. Śmierć zabrała wówczas trzy młode osoby w wieku od 19 do 23 lat. Dwie trafiły do szpitala. Kierowca osobówki stracił panowanie nad samochodem i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka czeską ciężarówkę. Prawdopodobną przyczyną tragedii była nadmierna prędkość. Prokuratura zabezpieczyła nagrania z monitoringu pobliskiego zakładu i wszczęła śledztwo.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Będzie radar?

Obrazek użytkownika Radar
  • Radar
  • 11-07-2018

Co pomoże radar takim następnym debilom jak ci z czarnego golfa DZA 5511.
Obrazek użytkownika kierowca
  • kierowca
  • 11-07-2018

Zgłaszajcie debili na noworudzkich drogach aby nie doszło do następnej tragedii. Uwaga na czarny golf DZA5511
Obrazek użytkownika Tosiek
  • Tosiek
  • 13-07-2018

Na ul. Radkowskiej też szaleją wariaci za kółkiem, całe szczęście, że teraz wakacje.
Obrazek użytkownika Tosiek
  • Tosiek
  • 13-07-2018

Na ul. Radkowskiej też szaleją wariaci za kółkiem, całe szczęście, że teraz wakacje.

Chcą rozpocząć renowację obrazu Św. Walentego w Bazylice Wambierzyckiej. Na pierwszy etap prac renowacyjnych potrzebne jest 15 tys. zł. Całkowity koszt renowacji szacowany jest na ok. 40 tys. złotych.

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×