REKLAMA

Tynk spadł na dziecko

Od tragedii było o krok. 13 sierpnia z budynku przy ul. Kopernika 16 w Nowej Rudzie na dziecko spadł tynk.

Dziś sprawdzamy, czy przechodząc obok tego budynku mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.
- 13 sierpnia z budynku spadł tynk, który spowodował obrażenia u 5-letniego dziecka. Rodzice złożyli w tej sprawie zawiadomienie. Sprawa jest w toku - informuje Wioleta Martuszewska, rzeczniczka prasowa kłodzkiej policji, która wcześniej o tym zdarzeniu nas nie informowała. Obyło się bez interwencji ratowników medycznych, bo wezwania do urazu nie było, jak poinformował nas Szymon Czyżewski, kierownik dyspozytorni medycznej wrocławskiego pogotowia ratunkowego.
Po zdarzeniu będzie remont
Budynek wymaga remontu, a miasto ma ograniczone fundusze. Jednak Marian Zdunek, prezes NTBS-u zapewnia, że w tej sprawie pierwsze kroki już zostały podjęte. - Zlecono opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont elewacji. Na to władze miasta mają w tym roku pieniądze. Remont jako pilny będzie ujęty w przyszłorocznych planach - tłumaczy Zdunek. - Co drugi budynek taki jest, a miasto ma ograniczone środki. Tu koszty będą duże, bo budynek jest pod ochroną konserwatora, wymagane są kosztowne tynki renowacyjne - dodaje.
Jest zabezpieczenie
Z zewnątrz, patrząc okiem przechodnia, zabezpieczenie może nie jest takie, jakiego chcieliby mieszkańcy. Jest natomiast zgodne z przepisami prawa budowlanego. - Jest zadaszenie, jest zabezpieczenie w postaci taśmy. Co tydzień ten budynek jest przez nas monitorowany. Jeżeli tylko wystąpi zagrożenie, to ściągamy firmę, która do remontu będzie usuwać tynk - zapewnia Marian Zdunek.
Nadzór mówi, że jest ok
O stan budynku i o to, czy mieszkańcy mają czego się obawiać zapytaliśmy pracowników Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. - Do tutejszego inspektoratu do dnia dzisiejszego nie dotarły żadne informacje na temat złego stanu technicznego powyższego budynku. Nie prowadziliśmy żadnych postępowań administracyjnych związanych z tym budynkiem. Zarządca budynku poinformował nas, że obiekt został należycie zabezpieczony a jego stan techniczny jest na bieżąco monitorowany - tłumaczy Zdzisław Wosiek, starszy inspektor kłodzkiego nadzoru budowlanego. Urzędnicy zapewniają, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Jednak jak to się mówi „licho nie śpi”, dlatego apelujemy o szczególną ostrożność w takich miejscach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (8): Tynk spadł na dziecko

Obrazek użytkownika Novicus
 • Novicus
 • 03-10-2018

Sypiące się budynki, spadające drzewa, pożar starego szpitala, wszechobecna patologia i menelostwo w centrum miasta, brak podejmowania działań i bezradność odpowiednich służb publicznych, smog, zanieczyszczenia, fatalna "służba zdrowia", i wiele innych. Czy faktycznie, obecne władze miasta gwarantują "skuteczność i bezpieczeństwo", śmiem w to szczerze wątpić. Podsumowując jesteśmy świadkami agonii miasta, Nowa Ruda umiera Szanowni Państwo, cisza nad tą urną !!!
Obrazek użytkownika Novicus
 • Novicus
 • 03-10-2018

Sypiące się budynki, spadające drzewa, pożar starego szpitala, wszechobecna patologia i menelostwo w centrum miasta, brak podejmowania działań i bezradność odpowiednich służb publicznych, smog, zanieczyszczenia, fatalna "służba zdrowia", i wiele innych. Czy faktycznie, obecne władze miasta gwarantują "skuteczność i bezpieczeństwo", śmiem w to szczerze wątpić. Podsumowując jesteśmy świadkami agonii miasta, Nowa Ruda umiera Szanowni Państwo, cisza nad tą urną !!!
Obrazek użytkownika RP
 • RP
 • 03-10-2018

Novicus, a na Klerze byłeś? Nie pij a zobaczysz więcej plusów dodatnich naszego Miasta.
Obrazek użytkownika Dariusz
 • Dariusz
 • 03-10-2018

Trzeba było startować na burmistrza a nie wystawiać jakiegoś zająca który zapieprza na budowie w brukseli. O tajemniczej markowskiej nie wspomnę. Chialbym ich zobaczyć na debacie z obecnym burmistrzem.
Obrazek użytkownika Bezpieczny
 • Bezpieczny
 • 03-10-2018

Pani Markowska naprawi Nową Rudę. Zbuduje ścieżkę rowerową ze Słupca do centrum z lampami led.
Obrazek użytkownika Maria
 • Maria
 • 04-10-2018

Kto to są ci kandydaci na burmistrza Zając i Markowska? Ktoś ich widział na żywo czy to wirtualne stwory? Jakie mają doświadczenie w samorządzie, wykształcenie? Podobno Markowska stale mieszka we Wrocławiu, a Zając w Belgii. To nie jest normalne. Będziemy mieć burmistrza na uchodźctwie? Nasz burmistrz Kiliński jaki jest, ale przynajmniej jest wśród nas, nie ukrywa się przed mieszkańcami, rozmawia znami. Kiedy będą spotkania z kandydatami na burmistrza, chcemy ich bezpośrednio poznać.
Obrazek użytkownika Kwak
 • Kwak
 • 04-10-2018

Novicus, napisz jeszcze że PIS i Zając nas uratuje :-)))))) Może nie czytaj tylko w internecie to co pisze Golak, on szuka sensacji, ale wyjdź do miasta, porozmawiaj z ludźmi. Wiem, wiem, trudno z emigracji dostrzec na miejscu zmiany, zawsze mogłoby być lepiej, szybciej. Jaką skuteczność gwarantuje PiS jeśli nie potrafi nawet zebrać pełnych list kandydatów na radnych a kandydata na burmistrza wystawia z "łapanki", takie można odnieść wrażenie. Dlaczego nie wystartowała do fotela burmistrza pani Walaszczyk, która ma wiedzę i kompetencje do zarządzania miastem?
Obrazek użytkownika Joanna Kwiatkowska
 • Joanna Kwiatkowska
 • 04-10-2018

Trzeba być ślepym albo z Pisu żeby nie widzieć jak nasze miasto pięknieje. Opisać je tak jak ktoś tu zrobił to wyjątkowa złośliwość. Inie bronię burmistrza Kilińskiego. Żałuję że nikt od Kukiza nie startuje.

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×