REKLAMA

Wójt na dywaniku u konserwatora

Wójt Mierzejewska została wezwana na dywanik do konserwatora zabytków w Wałbrzychu.

To pokłosie naszych artykułów i chęci wójt do niezgodnej z prawem rozbiórki wiaduktu pod nieczynną linią kolejową na trasie Dzikowiec – Srebrna Góra

- Było to spotkanie czysto informacyjne. Decyzja o wstrzymaniu rozbiórki została wysłana do gminy. Jest też zawiadomienie o wszczęciu postępowania, którego celem jest dokonanie wpisu do rejestru zabytków, ale wszczęcie postępowania jeszcze nie oznacza, że obiekt zostanie do rejestru wpisany. Ta sprawa badana jest przez Wrocław. Zawiadomienie zostało wysłane do nas oraz do gminy. Prawnie, w chwili kiedy toczy się postępowanie o wpis do rejestru, na danym obiekcie nie wolno wykonywać żadnych prac – informuje Anna Nowakowska – Ciuchera, szefowa wałbrzyskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu. Ta informacja chwilowo powinna uspokoić przeciwników rozbiórki wiaduktu w Dzikowcu. Konserwator trzyma rękę na pulsie i bez jego zgody wiadukt rozebrany nie będzie.

Przypomnijmy. Gmina chce rozebrać wiadukt pod nieczynną linią kolejową na trasie Dzikowiec – Srebrna Góra. Ta sprawa od początku budziła kontrowersje, tym bardziej, że jest on elementem kolei Sowiogórskiej. Pikanterii dodaje fakt, że były plany i zostały już podjęte działania, żeby odtworzyć linię Kolei Sowiogórskiej i uruchomić połączenia kolejowe na trasie Bielawa – Srebrna Góra – przez gminę Nowa Ruda do Radkowa, na historycznych odcinkach. Trwają też starania o to, aby Kolej Sowiogórska stała się zabytkiem techniki. Gmina otrzymała zgodę na rozbiórkę od Starostwa Powiatowego w Kłodzku na podstawie przedstawionej gminnej ewidencji zabytków, w której wiaduktu nie było. Starosta zgodę wydał, bo jak tłumaczył, w takiej sytuacji nie musiał zasięgnąć opinii konserwatora zabytków. Cały myk polegał na tym, że wójtowa podsunęła staroście ewidencję, która nigdy nie była uzgadniana z konserwatorem, a ten do wyjaśnienia sprawy rozbiórkę wstrzymał.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (13): Wójt na dywaniku u konserwatora

Obrazek użytkownika Z Bożkowa
 • Z Bożkowa
 • 06-10-2018

Wójt Kołodziej naprawi błędy ob. Mierzejewskiej i miejmy nadzieję rozliczy wkrótce byłą wójcinę.
Obrazek użytkownika Z Bożkowa
 • Z Bożkowa
 • 06-10-2018

Wójt Kołodziej naprawi błędy ob. Mierzejewskiej i miejmy nadzieję rozliczy wkrótce byłą wójcinę.
Obrazek użytkownika z Woliborza
 • z Woliborza
 • 06-10-2018

Kołodziej nikogo nie rozliczy bo to nie jego rola. Mierzejewską rozliczą wyborcy już 21 X. Jest niemal pewne, że przegra już w pierwszej turze. Wystarczy posłuchać ludzi, poczytać komentarze, przypomnieć sobie parę "ogromnych" sukcesów wójtowej i jest się pewnym, że Kołodziej przykryje czapką kontrkandydatki.
Obrazek użytkownika z Jugowa
 • z Jugowa
 • 06-10-2018

Kołodziej mamy nadzieję że wyprowadzi gminę przynajmniej na taki poziom jak Kiliński miasto.
Obrazek użytkownika Z Ludwikowic
 • Z Ludwikowic
 • 06-10-2018

Mierzejewską musi Kołodziej rozliczyć z wyjazdów sluzbowych i adwokatów z przegranych spraw sądowych. Musi być audyt urzędu z jej nieudolnego rządzenia, tych pełnomocników i doradców.
Obrazek użytkownika W.B.
 • W.B.
 • 06-10-2018

Dobrze że PiS odciął się od Mierzejewskiej. Pewnie też jej się wstydzą.
Obrazek użytkownika Ze WSI
 • Ze WSI
 • 07-10-2018

Oglądam fotki sprzed 4 lat i obecne, i widzę że przybyło pani wójt na stanowisku, oj przybyło :-)
Obrazek użytkownika M.M.
 • M.M.
 • 08-10-2018

Byłem w urzędzie gminy, już widać oczekiwanie szeregowych urzędników na wójta Kołodzieja. Zazdroszczą atmosfery pracy w kierowanym obecnie przez przyszłego wójta Kołodzieja MOK-u. Już o Nim mówią "Nasz wójt".....
Obrazek użytkownika Maria
 • Maria
 • 08-10-2018

Wojtek Kołodziej to wójt na miarę Kilińskiego w mieście. Pani Mierzejewska mimo że też młoda to stanowisko ją przerosło . A nieładnie krytykować kogoś za tuszę.
Obrazek użytkownika ze Świerk
 • ze Świerk
 • 08-10-2018

Nasz Wójt Wojciech Kołodziej!!!!
Obrazek użytkownika Anna
 • Anna
 • 09-10-2018

Ciekawe czy faktycznie jest możliwość rozliczyć wójtową z kasy za przegrane procesy czy za odszkodowania dla zwolnionych pracowników? Jest ktoś na forum, kto zna się na tym?
Obrazek użytkownika Z Czerwienczyc
 • Z Czerwienczyc
 • 11-10-2018

Rozliczenie Mierzejewskiej za przegrane sprawy sądowe nie jest możliwe, bo je po prostu przegrała. Można ją jednak ścignąć za świadome spowodowanie straty finansowej. Jednak jaki będzie efekt? Co najwyżej odszkodowanie na rzecz gminy z PRYWATNEJ kieszeni Mierzejewskiej. Panu Kołodziejowi proponuję jednak rozliczenie Mierzejewskiej za aferę (zamiecioną pod dywan) z basenem w Jugowie. Gmina była zmuszona do zapłaty odszkodowania dla firmy projektującej basen. Winna jest Mierzejewska i stwierdził to sąd. Jeżeli gmina i reprezentujący ją nowy wójt wystąpi do sądu o odszkodowanie od Mierzejewskiej, to sprawa jest w 100% wygrana. Nie jestem wszak za ściganiem poprzedniego wójta przez nowego wójta, bo to jest chore, ale w przypadku tak szczególnym jak Mierzejewska, trzeba to zrobić aby każdy następny kandydat wiedział, że stanowiska wójta nie ma się tylko dla spełniania własnych zachcianek, że wójtowi wolno kłamać, że wójt jest od kupowania ludzi stołkami, że wójt może dostać 8 dotacji a zwykli mieszkańcy maja "spadać na drzewo" bo jej mąż jest po prostu "sprytny". Pamiętam kampanię "Przełomu2014" - przekonywał mnie ich agitator i tłumaczył, że Mierzejewska to dobry człowiek. Panie ... dlaczego kłamałeś, przecież wszyscy wiedzieliście jaka jest Mierzejewska, teraz się jej wstydzicie, teraz jesteście przeciw niej. Przecież to WY odpowiadacie za przekręty Mierzejewskiej. Na zadane pytanie czy ścigać Mierzejewska, czy nie - odpowiadam, że nie można było oczekiwać od Mierzejewskiej, że będzie uczciwa, miła i dobra. Życząc Panu Wojciechowi Kołodziejowi zwycięstwa, mam nadzieję, że rzeczywiście pociągnie Mierzejewską do odpowiedzialności za zmarnowane beztrosko pieniądze, ale mam też nadzieję, że odetnie pępowinę "Przełomu2014" i zacznie myśleć i działać z wektorem "do przodu".
Obrazek użytkownika z Nowej Wsi
 • z Nowej Wsi
 • 11-10-2018

A co jeśli Mierzejewska wygra? Wtedy można zapomnieć o jakichkolwiek rozliczeniach i zmianach w gminie. Dlatego Panie Wojciechu proszę się wziąć za kampanie pokazującą błędy wójtowej. Wiem, wiem to tzw. negatywna kampania ale chyba nie ma innego wyjścia. Również pan Panie Pawle powinien na łamach swojej gazety na kilku stronach wyjaśnić ludziom jakie błędy popełniła Mierzejewska w czasie swojego wójtowania. Został tylko jeden numer gazety do wyborów! Niech Pan pomoże zmienić wójta. Komu jak komu ale Panu chyba mocno zaszła za skórę, więc skrupułów nie powinno być.

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×