REKLAMA

Do grudnia wyremontują

Do 30 listopada ma być wyremontowana droga powiatowa nr 3323D na odcinku Dzikowiec – Koszyn – Bożków. Jest kasa i wykonawca, który ją wyremontuje.

Został wyłoniony wykonawca robót. Remont obejmuje przebudowę odcinka drogi powiatowej o długości 244 m, którego początek zaczyna się w miejscu zakończenia I etapu wykonanego w 2017 r., a koniec znajduje na połączeniu z drogą wojewódzką nr 381. Termin wykonania odbudowy drogi powiatowej planowany jest na 30 listopada br. – informuje Stanisław Sijka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku. Kolejki firm do wyremontowania drogi nie było. Zgłosił się tylko jeden chętny wykonawca – Zakład Usługowo – Handlowy – Produkcyjny „ZUBIT” Ireneusz Zieliński z Kamieńca Ząbkowickiego.
Wójt kasy nie dała, dali radni
Przypomnijmy, że wójt gminy Nowa Ruda, Adrianna Mierzejewska, do remontu nie chciała się dołożyć. - Na dokończenie remontu drogi w Koszynie, czyli 250 metrów od wykonanego asfaltu w roku ubiegłym do drogi wojewódzkiej plus dokończenie robót na odcinku ubiegłorocznym (m.in. odwodnienia przy posesjach, zjazdy, zabezpieczenie poboczy drogi) powiat kłodzki przeznaczy 675 049 zł. To jest kwota po przetargu. Pierwotnie w budżecie było ponad 250 tys. zł. Jednak ze względu na konieczność wykonania dodatkowych prac, aktualizacji dokumentacji projektowej, wobec wzrostu cen kwota w przetargu wyszła jw. Zatem dołożyliśmy jeszcze ponad 400 tys. zł – informował Piotr Marchewka ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku. - Wystąpiliśmy o dofinansowanie do Gminy Nowa Ruda o zabezpieczenie 50 proc. brakującej kwoty, czyli o ponad 200 tys.zł, ale niestety nie było zgody. Wzięliśmy zatem całość na siebie. Były to wolne środki z oszczędności z zadań w innych obszarach działalności powiatu – dodaje Marchewka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Do grudnia wyremontują

Obrazek użytkownika Nowak
  • Nowak
  • 09-10-2018

Szkoda że wolnych środków Powiat nie dał na drogę w Nowej Wsi pomimo dołożenia się Gminy Nowa Ruda. A stan drogi bez porównania gorszy!!!

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×