REKLAMA

Więcej za wodę i ścieki

Od 12 czerwca będziemy płacić więcej za wodę i ścieki. Podwyżki czekają mieszkańców miasta i gminy Nowa Ruda, Kamieńca Ząbkowickiego, Barda, Gorzuchowa i Święcka.

Dziś za metr sześcienny wody płacimy 5,56 zł. Metr sześcienny ścieków kosztuje 6,04 zł. Tak będzie do 11 czerwca. Od 12 czerwca będziemy płacić o 19 groszy więcej za wodę, czyli 5,77 zł za metr sześcienny wody i o 12 groszy więcej za ścieki, czyli 6,17 zł za metr sześcienny ścieków. Nowe ceny będą obowiązywać do 11 czerwca 2020 r. Od 12 czerwca 2020 r. znów zapłacimy więcej. Tym razem o 20 groszy za metr sześcienny wody i o 14 groszy za metr sześcienny ścieków.
Skąd te podwyżki?
- Ustalając ceny wody i ścieków na poszczególne lata uwzględnia się koszty eksploatacji i utrzymania urządzeń wodno-kanalizacyjnych jakie poniesie spółka w latach następnych planując ich wzrost wynikający ze zmieniających się warunków ekonom i c z n y c h oraz koszty wynikające z inwestycji modernizacyjno-rozwojowych, ustalonych na podstawie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych - tłumaczy Ryszard Rzeczycki, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie. - Koszty te to głównie koszty amortyzacji, energii elektrycznej, materiałów, usług obcych, opłat za korzystanie ze środowiska, opłat za usługi wodne, wynagrodzeń wraz z pochodnymi, koszty zakupu wody, podatków i opłat niezależnych od przedsiębiorstwa (m.in. podatek od nieruchomości), spłata odsetek od zaciągniętych kredytów - dodaj Rzeczycki.
Najważniejsze remonty sieci wodociągowej w mieście i gminie Nowa Ruda w 2019 r.
● remont zbiornika wody przy ul. Zagórze w dzielnicy Słupiec
● remont sieci kanalizacyjnej w ul. Spacerowej w dzielnicy Słupiec
● budowa sieci wodociągowej od ul. Kasztanowej do zbiornika przy ul. Zagórze w dzielnicy Słupiec
● wykonanie projektu i budowa sieci wodociągowej zasilającej Jawornik w dzielnicy Drogosław ●remont sieci wodociągowej w ciągu drogi wojewódzkiej przebiegającej przez Wolibórz
● kontynuacja budowy sieci wodociągowej zasilającej Dworki
Tyle będziemy płacić do 11 czerwca:
● woda dla wszystkich odbiorców - 5,56 zł/m3
● ścieki dla wszystkich odbiorców - 6,04 zł/m3
● opłata abonamentowa za utrzymanie w gotowości urządzeń wodociągowych - 6,88 zł /na odbiorcę/m-c
● opłata abonamentowa za utrzymanie w gotowości urządzeń kanalizacyjnych - 6,48 zł/ na odbiorcę/m-c
● opłata abonamentowa za rozliczanie należności za ilość dostarczonej wody lub ilość odprowadzonych ścieków z osobą korzystającą z lokalu w budynku wielolokalowym - 5,39 zł/na odbiorcę/m-c
Tyle zapłacimy od 12 czerwca 2019 r. do 11 czerwca 2020 r.
5,77 zł/m3
6,17 zł/m3
7,18 zł
6,69 zł
5,62 zł
Ceny obowiązujące od 12 czerwca 2020 r. do 11 czerwca 2021 r.
5,98 zł/m3
6,32 zł/m3
7,51 zł
6,88 zł
5,85 zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Więcej za wodę i ścieki

Obrazek użytkownika użytkownik
  • użytkownik
  • 05-02-2019

Prezes musi uzbierać na nagrodę roczną w wysokości 80 000,00 zł
Obrazek użytkownika Rysio
  • Rysio
  • 07-02-2019

no przecież standart.. w nowej rudzie przed wyborami Bob budowniczy buduje kopalnie obiecuje.. A po wyborach jak zawsze,.,,,, to samo.. ciekawe gzie ta kasa ląduje peanie w premiach prezesów zarzadu bo napewno nie wpensjach pracowników..

foto: użyczone

Ręce opadają. Na cmentarzu w Ścinawce Dol. znów jest bałagan - alarmują mieszkańcy.

foto: pixabay.com

Zabił kolegę i poszedł siedzieć. Dziś jest na wolności. Wrócił do rodzinnej wsi, a jej mieszkańcy zastanawiają się jak będzie dalej?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×