REKLAMA

Murem za Olbrzymem

Tablica pamiątkowa foto: wlodarz.pl

"Murem za Olbrzymem”, to akcja która ma wpłynąć na zmianę decyzji Nadleśnictwa Wałbrzych, które wypowiedziało umowę najmu spółce Centrum Muzealno-Turystyczne „Olbrzym”.

Afera na Włodarzu podzieliła mieszkańców. Jedni twardo stoją za Krzysztofem Szpakowskim, który jest twórcą i właścicielem znanego w całej Polsce kompleksu muzealno-turystycznego Włodarz. Inni rację przyznają Nadleśnictwu Wałbrzych. Zwolennicy Krzysztofa Szpakowskiego rozpoczęli akcję „Murem za Olbrzymem”. Jej celem jest zebranie jak największej liczby podpisów, które mogą przyczynić się do zmiany decyzji podjętej przez leśników. Podpisy można składać na www.petycjeonline.com.
Wypowiedzieli umowę
Przypomnijmy: Nadleśnictwo Wałbrzych, które jest właścicielem działki wypowiedziało umowę najmu spółce Centrum Muzealno-Turystyczne „Olbrzym”, bo jak mówił nadleśniczy Marcin Calów, pan Szpakowski do dzisiaj nie przedstawił im żadnych dokumentów świadczących o tym, że reprezentuje spółkę. Po przeanalizowaniu umowy, która była podpisana 1 czerwca 2003 r., leśnicy uznali, że umowa w ogóle nie zabezpiecza interesów skarbu państwa. Co to dokładnie oznacza, leśnicy nie mówią. Mówią jednak, że Spółka ma opuścić teren do 30 września.
Machina ruszyła
Machina ruszyła, gdy w grudniu w mediach i na portalach społecznościowych gruchnęła informacja o zorganizowaniu w kompleksie Włodarz ekstremalnych zawodów pływackich. Ich organizacji w tym miejscu sprzeciwili się m.in. przedstawiciele Fundacji Thesaurus. - Całą spiralę nakręcają trzy osoby, a posłużyły się jednym pieniaczem, który pisze na wszystkich i do wszystkich. Nawet na premiera, czy głównego konserwatora zabytków. To nie były zawody - grzmi Krzysztof Szpakowski. - Tu były obozy pracy AR, a nie obozy koncentracyjne. To jest różnica. Na terenie Włodarza nigdy nie było obozu. Na terenie Włodarza nigdy nie znaleziono żadnego grobu. Były po wojnie komisje, które szukały i niczego nie znaleziono. Wysłano paszkwila do generalnej dyrekcji lasów do IPN-u i gdzie tylko można. Napisano w nich, że w miejscu kaźni, gdzie pracowali żydowscy więźniowie obozu koncentracyjnego, urządza się zawody itd. Przede wszystkim ani miejsce kaźni, ani żydowscy więźniowie z obozu koncentracyjnego, ani zawody - dodaje. Warto przypomnieć, że Krzysztof Szpakowski poświęcił tu 15 lat życia i pracy. Zainwestował miliony złotych i tak naprawdę odkopał Włodarza.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (6): Murem za Olbrzymem

Obrazek użytkownika Z Ludwikowic
 • Z Ludwikowic
 • 09-02-2019

A gdzie można się podpisać pod petycją aby Włodarz został odebrany Szpakowskiemu? Zrobiono z tego miejsca cyrk nie mający nic wspólnego z tym miejscem.Bajki i kłamstwa opowiadane przez Szpakowskiego osiągnęły już poziom dna.Ukryte tunele,złoto,tajne bronie i UFO.Czas skończyć z tymi oszustwami i zacząć pokazywać prawdziwą historię
Obrazek użytkownika Adam
 • Adam
 • 09-02-2019

Dajcie już spokój z tym oszustem.Sam sobie zapracował na takie rozwiązanie.Mam nadzieję że Gmina Nowa Ruda także pójdzie po rozum do głowy i wypowie umowę na teren Molke.Najwyższy czas pokazywać tam historię a nie bajki i legendy.Dla ciekawych polecam do poczytania książki Pawła Jeżewskiego oraz jego blog No Mercy.Tam znajdziecie prawdę historyczną.
Obrazek użytkownika Jarkin
 • Jarkin
 • 09-02-2019

Zabierając - rozwiązując umowę facetowi majacemu tyle pasji i zapalu do odkrywania śladów II WJ praktycznie zabierają mu wszystko co stworzył! Po nim bedzie pustka bo nikt nie zrobi NIC aby to miejace miało należyty SZACUNEK. Ile jest miejsc, gdzie gineli ludzie w okropnych warunkach a na ich grobach tańczą ludzie a ci co powinni PILNOWAĆ bawią się ze wszystkimi!
Obrazek użytkownika Po ip
 • Po ip
 • 09-02-2019

Po ip widac że z jednego adresu różni piszą, jak to jest panie Lewandowski
Obrazek użytkownika Adam
 • Adam
 • 11-02-2019

Nie ma takiej spółki Centrum muzealno turystyczne Olbrzym została zlikwidowana 13.02.2018r.Powstała spółka Muzealno górniczy obiekt projektu Riese Olbrzym z siedzibą w Wałbrzychu ul Górnicza 2 Może nawet już Szpakowski nie jest jej właścicielem.
Obrazek użytkownika łowcajudaszy2
 • łowcajudaszy2
 • 14-02-2019

Ufff... cóż tu powiedzieć. Zacząć chyba od początku: gratuluje redakcji rzetelności w publikowaniu jak to się mówi fachowo - artykułów sponsorowanych, a jeżeli nie był sponsorowany to gratuluję dobrego redaktora co nie zna podstawowych informacji w temacie i ich nie sprawdza. Do samego Włodarza, to decyzja nadleśnictwa bardzo dobra i najwyższy czas zrobić tam porządek. Mam nadzieję, że podobnie zachowa się Gmina Nowa Ruda i zweryfikuje umowę dzierżawy obiektów w Ludwikowicach, bo Stowarzyszenie Riese i tam nie wywiązuje się z umowy i jej zapisów. Pan Krzysztof dorobił się na składnicy i intratnym przetargu rządowym a nie 15 letniej pracy pasjonata ;-)

Kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie Jakub K., któremu prokuratura postawiła zarzut spowodowania tragicznego wypadku w Słupcu. Zginęły w nim trzy młode osoby.

foto: użyczone

Wracamy do sprawy martwej łani, która przed Bożym Ciałem padła w Bartnicy. Do naszej redakcji przyszedł list, w którym gorzkie słowa padają pod adresem łowczych z Koła Łowieckiego „Knieja”.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×