REKLAMA

Przekopią grób Twojej babci!

Zalegasz z opłatą za grób swoich bliskich na noworudzkim, czy słupieckim cmentarzu? Zapłać albo nie zdziw się, że wkrótce w tym miejscu zostanie pochowany ktoś inny.

Aż 322 grobów ziemnych znajdujących się na cmentarzach komunalnych w centrum Nowej Rudy i w dzielnicy Słupiec może wkrótce zostać przekopanych. Powód jest prosty. Osoby, które się nimi opiekują nie zapłaciły opłaty za utrzymanie miejsca grobowego.
Masz 20 lat
Nieopłacone miejsce grobowe można przekopać i użyć do ponownego pochówku. Dzieje się tak po upływie 20 lat jeżeli opiekun grobu nie zgłosi zastrzeżenia przeciw temu i nie uiści przewidzianej opłaty. - Likwidacje ruszą na przełomie czerwca i lipca - zapowiadają pracownicy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Termin ważności miejsca grobowego można sprawdzić u administratora cmentarza, w internecie na GROBONET Nowa Ruda w wyszukiwarce osób zmarłych oraz w Urzędzie Miejskim w Nowej Rudzie (Rynek 11, pok. 205, tel. 74 872 03 33). Osoby zainteresowane dalszym utrzymaniem grobu na cmentarzach komunalnych powinny dokonać dalszej rezerwacji tego miejsca u administratora cmentarza, czyli w siedzibie firmy Czesława Kantorskiego (ul. Cmentarna 11, Nowa Ruda, tel. 74 872 46 80).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Przekopią grób Twojej babci!

Obrazek użytkownika hektor
  • hektor
  • 08-05-2019

Jest takie prawo 20 lat i finito, nie zapłacone ,można grób zlikwidować. Może ktoś mądrzejszy mi wytłumaczy.W Czechach na cmentarzach są groby jeszcze z XIX wieku ,z pewnością nieopłacone.Czy grób opłacony czy nie zarządzający kosi trawę na KAŻDYM. Łańuchy i kraty ozdobne sfatygowane ale są.Na cmentarzu w Broumovie powstało lapidarium , przewrócone nagrobki odrestaurowano. U nas takie jest w Krajanowie, pieniądze dali Niemcy.Zniszczono cmentarz w Jugowie pomiędzy ulicą Jabłońską a Nadleśnictwem bo niemiecki i ewangelicki. Jeżeli jesteśmy takim wielkim i dumnym narodem, dlaczego nie szanujemy nekropolii oraz tych co tam leżą.Czesi mogą a my nie.
Obrazek użytkownika Entek
  • Entek
  • 09-05-2019

U tego samego administratora u którego cztery razy w ciągu dwóch lat próbowałem załatwić poprawienie napisów na nagrobku mojego ojca i za każdym razem obiecywano mi że się tym zajmą?

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×