REKLAMA

Oczekujący są, mieszkań nie ma

foto: pixabay.com

36 osób czeka w mieście i gminie Radków na przydział mieszkania komunalnego.

Radkowscy urzędnicy nie są w stanie określić, ile osób mieszkanie dostanie. - Mieszkania zasiedlane są w oparciu o lokale zwalniane przez najemców. Trudno zatem określić liczbę osób, które mogą otrzymać przydział w 2019 r. - tłumaczy Mirosław Pejski z Urzędu Miasta i Gminy Radków. - Obecnie nie ma ani jednego wolnego lokalu do przydziału. Ile się zwolni w ciągu roku, trudno określić - przyznaje urzędnik. Na przestrzeni 2017 i 2018 r. samorządowcy z Radkowa sprzedali 27 mieszkań. W 2017 r. było ich 11, a rok później 16.
Ceny mieszkań w Radkowie
Wartość mieszkań określa rzeczoznawca majątkowy w operacie szacunkowym. Nie ma zatem stałej określonej ceny za m2 gminnego lokalu mieszkalnego w Radkowie. - Na podstawie analizy cen lokali mieszkalnych usytuowanych w Radkowie sprzedanych przez gminę w latach 2017/2018 wynika, że cena lokali usytuowanych w budynkach wybudowanych przed 1945 r., kształtowała się w przedziale od 961 zł do 1714 zł za m2 . Podane ceny nie uwzględniają zastosowanych bonifikat - wyjaśnia Mirosław Pejski. W mieście i gminie Radków jest 41 budynków wybudowanych przed 1945 r. W latach 1946-1980 wybudowano tylko dwa nowe budynki komunalne. Tyle też nowych bloków powstało w latach 1981-2001.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Oczekujący są, mieszkań nie ma

Obrazek użytkownika bezdomny
  • bezdomny
  • 14-05-2019

Bez pleców w formie wujka/mamy/kochanka w urzędzie lub patologicznego podłoża nie masz co liczyć na własny kąt. Chyba, że za kredyt na 50 lat. PS piszę z własnego doświadczenia, od trzech lat czekam.
Obrazek użytkownika bezdomny
  • bezdomny
  • 14-05-2019

Bez pleców w formie wujka/mamy/kochanka w urzędzie lub patologicznego podłoża nie masz co liczyć na własny kąt. Chyba, że za kredyt na 50 lat. PS piszę z własnego doświadczenia, od trzech lat czekam.

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×