REKLAMA

Wycinali teraz sadzą

Najpierw gromili urzędników za wycinanie drzew, dziś na twarzach mieszkańców pojawia się uśmiech. W mieście już sadzą nowe drzewa i krzewy.

Jeszcze na początku kwietnia mieszkańcy alarmowali i na łamach „Gazety Noworudzkiej” gromili urzędników, że ci wydają pozwolenia na wycinkę drzew. Chodziło m.in. o ul. Martwą, gdzie wycięto ok. 20 kasztanowców, które były chore jak twierdził Krzysztof Czajka z Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Z kolei wycinkę na ul. Fredry prowadził zakład energetyczny Tauron. Tę decyzję urzędnicy argumentowali tym, że drzewa rosną zbyt blisko linii wysokiego napięcia. Z krajobrazu przy ul. Fredry zniknie ok. 50 drzew w tym klon i jesion.
Buźki w e-mailu
Tak jak zapowiadał Krzysztof Czajka na ul. Martwej już rozpoczęły się nowe nasadzenia, co zauważyli mieszkańcy. Jeden z nich wysłał do nas nawet e-maila z uśmiechniętymi buźkami, które są reakcją na sadzenie przez urzędników nowych drzew w mieście. - Prowadzone są nowe nasadzenia, zastępcze związane z wcześniejszą wycinką. Chcemy obsadzić wszystkie dzielnice miasta i w ten też sposób walczyć ze smogiem - mówi nam Małgorzata Jagielska, leśnik Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. - Miasto już zaczęło inaczej wyglądać, a chcemy żeby było jeszcze lepiej, dlatego będzie coraz więcej nasadzeń. Nie tylko w miejscach, gdzie prowadzone były wycinki. Na ul. Martwej zostały posadzone rośliny, które kwitną już od wczesnej wiosny. To gatunki wieloletnie, które sadzi się niemalże we wszystkich miastach - dodaje Jagielska.
Stare trzeba wyciąć
Lepiej zapobiegać niż leczyć mówi stare przysłowie. Czy u nas stosuje się tę zasadę w przypadku drzew? - Robione są przeglądy okresowe drzew. Wykonuje się je co kwartał. Spisywane są protokoły. Są drzewostany stare i chore, które trzeba usunąć, a w ich miejsce posadzić nowe. Jednak tam gdzie drzewa wymagają pielęgnacji lub ich podtrzymania, to my to również wykonujemy - zapewnia Małgorzata Jagielska.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Wycinali teraz sadzą

Obrazek użytkownika Erwin
  • Erwin
  • 28-05-2019

Prosze nie obrazac lesnikow ta Pani nie jest lesnikiem,a po za tym nie odroznia buka od klonu
Obrazek użytkownika Anka
  • Anka
  • 28-05-2019

Przepraszam jak krzewy moga zastapic drzewa!! Wiecej pielegnacji a nie wycinki, gdzie obiecana moja pielegnacja na Drogoslawiu
Obrazek użytkownika Mieszkaniec2
  • Mieszkaniec2
  • 28-05-2019

Przeglądy drzewostanu raz na kwartał, to jak doszło do wypadku na cmentarnej nie widzieli tych drzew!!!czy przeglądy robi osoba kompetentna!!!
Obrazek użytkownika blur
  • blur
  • 29-05-2019

To takie proste: najpierw się wycina, potem sądzi. Ważne jest by nie wykonywać żadnych prac pielęgnacyjnych, czy np. nie podlewać. Część sadzonek zmarnieje, część uschnie, część ukradną Polacy Katolicy- i znów pójdą faktury.
Obrazek użytkownika jan
  • jan
  • 05-06-2019

Najważniejsze są protokoły.Są drzewostany stare i chore, które trzeba usunąć, a w ich miejsce posadzić nowe.Cóż za genialna myśl!!!Tylko gdzie są te nowe drzewa??Na Świdnickiej jakoś ich nie widać.Nawet trawy porządnie nie posadzono.

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×