REKLAMA

Kierowcy! Trochę kultury!

Czy to jest droga dla autokarów?

Najpierw jazda wąską drogą, potem parkowanie na tym placu.

Kierowcy autokarów łamią zakaz i wjeżdżają od góry do radkowskiego rynku. Czy ich kierowcy mają ciche przyzwolenie na łamanie przepisów?

Kierowcy za nic mają obowiązujące przepisy zakazujące wjazdu takich pojazdów do części radkowskiego rynku. Podjeżdżają głównie po i z gośćmi miejscowego hotelu. Obecnie dochodzi nawet do sytuacji, że autobusy wjeżdżają do Rynku od strony sklepu Dino i skręcają w lewo na drogę o 16-stopniowym nachyleniu. W dodatku wąską na 2,5 metra.
Władze wiedzą
Temat autokarów znany jest nie tylko radkowskim strażnikom miejskim, ale też burmistrzowi. Zwłaszcza, że do Rynku jest zakaz wjazdu autobusów i autokarów powyżej 3,5 tony. - Jest wyznaczona trasa dla autobusów i autokarów turystycznych z ul. Wojewódzkiej, Jagiellońską, jest to tzw. Szlak Jakubowy dla autobusów z przystankiem w Rynku i wyjazdem z Rynku - przekonuje Jan Bednarczyk. - Rynek jest zamknięty dla ruchu samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony i jedynie autobusy oraz autokary turystyczne mogą go objechać trasą wyznaczoną - ul. Kościuszki do Jagiellońskiej i Jagiellońską koło szkoły, przejechać pionowo przez Rynek i wyjechać na Kłodzko - przekonuje burmistrz.
Co tam zakaz
Problem w tym, że niektórzy kierowcy zakazy mają za nic i jadą jak im wygodnie. - W ubiegłym tygodniu były dwa takie przypadki. Była policja, zapłacili po 500 zł mandatu i więcej nie wjadą - zapewnia burmistrz. - Kierowca złamał trzy znaki zakazu, wjechał w strefę mieszkalnictwa. Złamał zakaz wjazdu samochodów do 3,5 tony i wjechał pod zakaz ruchu - wyjaśnia Bednarczyk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kierowcy! Trochę kultury!

Obrazek użytkownika BUSOMAT PL
  • BUSOMAT PL
  • 10-07-2019

Bezpieczeństwo najważniejsze

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×