REKLAMA

Czy te hydranty są sprawne?

foto: UM Nowa Ruda

Radny Jerzy Pulit chce, aby wodociągowcy sprawdzili stan hydrantów przy ul. Słonecznej. Ryszard Rzeczycki zapowiada, że hydranty sprawdzi, a strażacy przypominają, jak ważna jest ich sprawność dla akcji gaśniczej i ratunkowej.

Według radnego stan techniczny hydrantów przy ul. Słonecznej może budzić wątpliwości. Jednocześnie Jerzy Pulit zastanawia się, czy strażacy będą mogli z nich korzystać podczas ewentualnej akcji gaśniczej. Pytamy o to Ryszarda Rzeczyckiego, prezesa noworudzkich wodociągów. - Co jakiś czas dokonujemy kontroli hydrantów. Nie jestem teraz w stanie powiedzieć, kiedy ostatnio je sprawdzaliśmy, ale przyjrzymy się temu. To są urządzenia, które są sporadycznie używane, albo czasami wcale, dlatego teraz nie odpowiem. Z pewnością wyślę pracowników, którzy je sprawdzą – deklaruje prezes Rzeczycki.
Zdaniem strażaka
Sprawność hydrantów w mieście to dla strażaków zasadnicza sprawa jeżeli mówimy o bezpieczeństwie. - Wszystko regulują przepisy o zabezpieczeniu w wodę do celów przeciwpożarowych. One obligują miasto do tego, by hydranty znajdowały się w określonych odległościach i miejscach - tłumaczy Rafał Chorzewski, szef noworudzkich strażaków. – Jeżeli hydranty są niesprawne to dla nas jest to bardzo duże utrudnienie. Wówczas musimy wodę dowozić z innych miejsc, a to czas – dodaje Chorzewski. Przed wyjazdem na akcję, strażacy sprawdzają czy okoliczne hydranty są sprawne. - W mieście wielkiego problemu z nimi nie ma. Był kiedyś problem z hydrantem na Osiedlu Piastowskim, bo po remoncie drogi hydrant zniknął, później po interwencjach znów się tam pojawił. Zdarzało się też, że niektóre były np. zabetonowane, ale teraz raczej takich problemów już nie ma – wspomina Rafał Chorzewski.
Gmina Nowa Ruda
Tam jest większy problem, bo teren gminy jest bardzo rozległy. - Np. w Sokolcu, który jest wysoko, ciśnienie wody jest słabe. Możemy poprosić dyspozytora, żeby je zwiększył, ale to wszystko trwa. Tam np. nie możemy liczyć na dobrą wydajność wody – mówi Chorzewski. Strażacy przyznają, że wodociągowcy mogliby częściej dokonywać przeglądów hydrantów. Jednak teraz i tak jest lepiej niż jeszcze kilka lat wstecz. - Teraz wodociągi wymieniają hydranty na lepsze, które nie są jednorazówkami. Tak było kiedyś, ale po wielu rozmowach okazało się, że lepiej zamontować coś lepszego i droższego, ale żeby posłużyło dłużej – mówi nam Rafał Chorzewski.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (14): Czy te hydranty są sprawne?

Obrazek użytkownika ZG
 • ZG
 • 06-07-2019

A w wielu miejscowościach gminy Radków większość hydrantów stawiano za Hitlera i tak stoją. Solidna niemiecka robota.
Obrazek użytkownika alsor
 • alsor
 • 07-07-2019

Zapytajcie tego bandytę z wodociągów, który żre z 20 tyś/mc - i co robi? Hołota darmozjadów i cepów; żadnej to szkoły nie ma, ani doświadczenia w czymkolwiek, no ale po 20 tysi pensji biorą i plus premia: 80 tyś. dla pana gnoja prezesa - o tak, brawo burmistrz i reszta kliki! Wkrótce się wam skończy i ten... strumyczek.
Obrazek użytkownika As
 • As
 • 07-07-2019

Jemu się należy . Prawnicy firmy to udowodnią a burmistrz tyle może co obiecać basen w tym roku.
Obrazek użytkownika alsor
 • alsor
 • 07-07-2019

Minister ma niższą pensję, a nawet prezydent RP! Pytanie: ile się należy figurantom - prezesom/kierownikom, nie tylko z wodociągów? Zwyczajna średnia, czyli z 50% powyżej tego co fizyczni biorą: 3 tyś. a w praktyce nic, bo taki pasożyt nie jest nikomu potrzebny - byle menel może zająć jego stanowisko, a efekty będą o niebo lepsze!
Obrazek użytkownika Peter
 • Peter
 • 07-07-2019

To emeryt jest prezesem ? Niezła fucha, szkolenia i wyjazdy , zastępca pilnuje zakładu a pensja dwa razy większa od burmistrza . I jeszcze sklepik firmy H z prowizją dla prezia. Uklad zamknięty.
Obrazek użytkownika Peter
 • Peter
 • 07-07-2019

To emeryt jest prezesem ? Niezła fucha, szkolenia i wyjazdy , zastępca pilnuje zakładu a pensja dwa razy większa od burmistrza . I jeszcze sklepik firmy H z prowizją dla prezia. Uklad zamknięty.
Obrazek użytkownika 1
 • 1
 • 08-07-2019

emeryt, emeryt. a jako żeto starszy człowiek i czasami bywa w swoim biurze na niepodległości to trzeba było zrobić mu remont gabinetu, klima i te rzeczy. i to kosztuje dużo więcej niż ta roczna nagroda . o prezesa burmistrz musi dbać!!! taki skarb niełatwo znaleść
Obrazek użytkownika alsor
 • alsor
 • 08-07-2019

"Jakie są limity dorabiania dla emerytów? Na to jaki, będzie limit dorabiania, wpływa przeciętne miesięczne wynagrodzenie. Jego wysokość ogłaszana jest przez Główny Urząd Statystyczny. Jeśli to, co zarobi emeryt, przekracza 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia, to emerytura jest zmniejszana. Jeśli zarobek jest wyższy niż 130 proc. tego wynagrodzenia, to będzie ona zawieszana." https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/ile-mozna-dorobic-na-emeryturze,0,0,2424832.html "W okresie rozwiązania stosunku pracy nadal może Pan pełnić funkcje członka zarządu, lecz nie na podstawie umowy o pracę, ale na innej podstawie lub po prostu spełniać obowiązek członka zarządu organizacyjnie (nieodpłatnie) do czasu uzyskania emerytury – później podpisując umowę o pracę." https://e-prawnik.pl/porady-prawne/przejscie-na-emeryture-prezesa-spolki-z-o-o-.html Zatem nasz delikwent ewidentnie oszukuje ZUS; wszelkie pobrane bezprawnie świadczenia - emerytury powinien zwrócić z odsetkami! Ponadto: kierownik/dyrektor oddziału rejonowego ZUS też powinien niezwłocznie spadać z tej funkcji - pewnie starzy kolesie... Prosta robota dla prokuratury: należy zbadać sprawę dokładnie, wyczyści i spuścić te 'pasożytnicze elementy' tam gdzie ich miejsce.
Obrazek użytkownika Nikoś
 • Nikoś
 • 09-07-2019

Polak nigdy nie podaje się do dymisji, Polak tkwi na posterunku do końca
Obrazek użytkownika Do pracowników
 • Do pracowników
 • 09-07-2019

A wyngiel na zimę już kupiony prezesowi ?
Obrazek użytkownika Nick
 • Nick
 • 10-07-2019

Mało tego, jeszcze służbowe auto, najnowsze Mondeo, którym jeździ także prywatnie. Paliwo? Za nasze pieniądze.!!!!
Obrazek użytkownika AG
 • AG
 • 10-07-2019

Ja się pytam gdzie jest CBA?
Obrazek użytkownika Prezes
 • Prezes
 • 12-07-2019

Wy mi możecie i do roboty za miskę ryżu A mi się należy
Obrazek użytkownika Pracownik
 • Pracownik
 • 14-07-2019

Gdzie prezes teraz jedzie na szkolenie wycieczkę? Cypr?

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×